20.10.2015 1 komentář
2819255d14696e8840c7221a73a6dbfe222f1424_medium
Novinky z domácího i světového squashe.

US Open ovládli Greg Gaultier a Laura Massaro.

Bitvy na ostravských kurtech pokračují.
Uplynulý týden nabídl ve squashi hodně zajímavého. Sezóna je opět v plném proudu.

Na světové scéně zaostřovaly oči fandů směrem do Philadelphie. Konalo se tam US Open, které nabídlo mnoho překvapení a krásného squashe. Mezi ženami kralovala Laura Massaro. Mezi muži nejvíce překvapil Egypťan Omar Mossad, který v semifinále porazil na dvanáctý pokus Nicka Matthewa a dostal se až do finále. Tam byl však již nad jeho síly Greg Gaultier. Hráč, který měl relativně nedávno svatbu se sestrou nejlepšího českého squashisty Honzy Koukala. Greg si několikrát do roka zahraje i na českých kurtech.

Na naší republikové scéně začínají soutěže ligy družstev. V extralize si vedly nejlépe mezi ženami hráčky pražského družstva Haštal W Fotorobot. Mezi muži ukázali sílu borci z Viktoria Brno Sportprofit. Hráči a hráčky nižších soutěží družstev, včetně zástupců z naší squashové ligy, už začínají být taky nervózní. První mistrovské zápasy je čekají již o víkendu.

Generálkou pro mnohé hráče z Ostravska a blízkého okolí se stal páteční večerní turnaj v Mariánských Horách. Soupeřům tradičně nedal mnoho šancí Vojta Babišta. Druhý skončil Martin Dvořáček před třetím Patrikem Rohunem.

Pokračuje také říjnové kolo ostravské squashové ligy. Rozlámané tělo mi připomíná pondělní (pro mě více než šťastnou) bitvu s Davidem Juráněm. Zkušenosti v nejvyšších patrech pyramidy pilně získávají Jirka Bartusek, Martin Kantor nebo Jakub Jašek. Sílu ukázala nejlepší hráčka soutěže Verča Badalová, která si poradila s Petrem Šimečkem v pěti setech. S říjnovým kolem si poradili skvěle i Jaroslav Hanusek a Tomáš Hvolka. Mají odpracováno a na kontě po čtyřech výhrách. Skrečí snad ubývá a věřím, že své mače zvládnou naplánovat a odehrát i ti, kdož rádi vše nechávají na poslední chvíli.

Zdravím všechny z Barcelony a těším se zase za týden!

Aleš

Komentáře (1)


K přídání komentáře musíte být přihlášen.