3.10.2017 žádné komentáře
E5effd7bf3cb88789f8ad212c0e35c7ab0e7694c_medium
Okénko je zpět.

Squashová sezóna 2017/2018 v plném běhu.

Říjen na squashových kurtech.

Máme za sebou prázdniny - tedy různými hráči různě pojaté období letní přípravy - a také rozehřívací měsíc nové sezóny. V říjnu už jedou všichni squashisti a squashoví žurnalisti naplno!

Ostrava získala pro tento ročník pořadatelství nezvykle mnoha republikových turnajů napříč kategoriemi.

Je vidět, že je tu squash na vzestupu. To neušlo pozornosti České asociaci squashe ani místním pořadatelům, a tak se budou mít zdejší hráči raketami co ohánět.

Hned září přineslo dva významné turnaje republikové úrovně – béčko pořádané Romanou Adámkovou v Mariánských Horách a céčko u Havránka.

Republikové béčko ovládl, trochu překvapivě bez ztráty setu, Jakub Zapala. Kuba, který nedávno přestoupil za x stříbrných z Uherského Hradiště do brněnské Viktorie, prokázal, že se mu v Ostravě dlouhodobě daří. Z finálového zápasu odešel poražen skvělý junior a týmový kolega vítěze Marek Panáček. Třetí místo v koncovkách setů vyválčil Dan Teuchner (SK HAMR, PRAHA) nad Alešem Kubíčkem (OSTRAVA SQUASH KLUB).

Na céčko k Havránkovi možná trochu nedopatřením doputoval elitní polský hráč Marek Wojnarski (nedávná trojka polského žebříčku). Se všemi soupeři si snadno poradil a získal body, které mu napříště umožní startovat na českých turnajích kategorie A. Na turnaji si vedl skvěle navrátilec Bogdan Staszko (SC Squash Třinec), který skončil druhý. Třetí místo vybojoval velký favorit aktuálního ročníku Ostravské squashové ligy Mirek Sikora (OSTRAVA SQUASH KLUB).

Diskutovaným tématem prvních oficiálních turnajů sezóny se stala zdánlivě drobná změna pravidel. Nově hráči vyřazení z hlavního pavouka dohrávají zbývající utkání (tzv. plate) na dva vítězné sety (namísto dřívějších tří). Přínosem změny je, že se turnaje na menších centrech neprotahují do večerních hodin, negativem logicky o něco kratší čas strávený většinou hráčů na kurtech. Jak už to tak nejen v českém squashi bývá, tábory příznivců i odpůrců jsou podobně početné. Ze druhého tábora nemohu nepřipomenout peprný článek „To nám ta squashová sezóna pěkně začíná“ doplněný malůvkou, která by klidně mohla aspirovat na Cenu Josefa Lady. Zájemci, vygooglujte si!

V Mariánských Horách se rozběhla, po jednoleté odmlce, turnajová série CNC PRODUKT CUP. Soupeřům na úvod nedal příliš šancí domácí Martin Dvořáček a ujal se průběžného vedení. Dle informací organizátora série Michala Zoubka půjde o sérii devíti večerních turnajů s hodnotnými cenami.

V říjnu začínáme zostra. Hned v sobotu 7. října se koná mistrovský turnaj kategorie C na šesti kurtech ostravského SC FAJNE. O týden později proběhne na stejném místě 1. díl AT Computers D-TOUR. Přihlaste se a buďte u toho: céčko / déčko.

Squashi zdar.

Aleš

Zatím zde nemáme žádný komentář. Buďte první!


K přídání komentáře musíte být přihlášen.