15.5.2018 žádné komentáře
Cb62e0afbf6875bf2429b07c9ece4f19696a0fd8_medium
Ostravským hráčům se o víkendu dařilo.

Jakubové Slavíček a Solnický ovládli Moravské turnaje.

Mariánskohorská Tour pokračuje již v pátek.

O víkendu hostila squashová centra v Olomouci a Brně poslední dva zásadní moravské turnaje mužů pořádané Českou asociací squashe v této sezóně. Skvělou zprávou je, že oba turnaje ovládli hráči z ostravských klubů.

Olomoucké céčko lákalo vyrovnaným startovním polem hráčů. Zejména nasazená osmička nejlepších si mohla reálně dělat zálusk na pódiový výsledek. Hrály se vyrovnané bitvy, o čemž svědčí například čtvrtfinálová výhra Lukáše Kampa nad Markem Holušou nebo pětisetové vítězství Kuby Slavíčka nad brněnským Michalem Štěpánem. Do finále se nakonec probojovali právě Jakub Slavíček z Ostrava Squash Klubu a hráč Viktorie Brno Michal Vaněk. Jakub Slavíček oplatil Michalovi porážku z ligy družstev a připsal si dosud největší triumf své kariéry.

Úspěch ostravských hráčů podtrhl třetím místem Lukáš Kamp z ostravského SBA Havránek. Mezi 5.-8. místem se za sebou poskládali další Ostraváci v pořadí: Petr Šimeček, Marek Holuša, Roman Marek a Petr Rohun. Gratulace, pánové!

V Brně na Viktorii se v sobotu ve stejném čase hrálo poslední letošní mužské a ženské áčko. Z ostravských hráček dopadla nejlépe stále se lepšící Denisa Rohunová, která navzdory značné únavě doslova vydřela i poslední zápas o celkové 3. místo. Turnaj vyhrála Michaela Čepová, kterou nejvíce prověřily Slovenka Malinová (osmifinále) a ve finále Tereza Svobodová.

Mezi muži se představilo v sobotu několik na Ostravsku velmi známých hráčů. Až do čtvrtfinále se probojoval vítěz několika turnajů v Ostravě z posledních let Jakub Zapala (8. místo). 9. místo urval Martin Ředina, který již brzy povede v baráži Zlín za návratem do 1. ligy družstev. Mně los a výkony na kurtech vynesly 12. místo, se kterým musím být spokojen. Olomoučtí hráči Petr Kopecký a Jiří Dušek obsadili 17., respektive 20. místo.

Do nedělních klání se samozřejmě probojoval Jakub Solnický z Corkers Ostrava a v těch si vedl skvěle. V semifinále nejprve v pěti setech přemohl Davida Zemana a ve finále i Ondřeje Uherku po setech 11/8, 11/8, 6/11 a 11/8.

Tento pátek si můžete zahrát v Ostravě Mariánských Horách na předposledním díle zdejšího CNC PRODUKT CUPu. Těsné průběžné vedení v celkovém pořadí bude před pronásledovateli hájit Lukáš Kamp.

Squashi zdar!

Aleš

Zatím zde nemáme žádný komentář. Buďte první!


K přídání komentáře musíte být přihlášen.