4ecf7ed8633efb7e377e048004bf4f957a6b33ef_medium

Víkendovými zápasy vyvrcholila extraliga družstev.

Hrály se i baráže.
Již v sobotu se odehraje na SC FAJNE poslední šestý díl D-TOUR, která v letošní sezóně několikrát rozvířila nejen regionální squashové vody.

Pojďme se společně ohlédnout:

1. kolo se odehrálo ještě loni v říjnu za účasti 20 hráčů. Poprvé dal o sobě více vědět Jakub Slavíček, který až ve finále podlehl Tomáši Hanzelkovi. Třetí místo bral rovněž domácí hráč Tomáš Wrona.

Listopadové 2. kolo se velmi vydařilo – 32 borců. S vidinou kvalifikace na mimořádný třetí díl se do Ostravy sjelo pole, jako by se tu hrálo béčko. Tomáš Hanzelka vyřadil v semifinále Petra Kopeckého, který skončil nakonec třetí. Z jasného vítězství se radoval Martin Ředina ze Zlína.

Kdo ze světové top 10 přijede do Ostravy? Bude to Egypťan či Evropan? Nakonec to byla bomba! 40 účastnických míst se rozplynulo jako pára nad hrncem. Ali Farag v zápase, který se zapsal do historie na českém území hraného squashe, zdolal Simona Rösnera. Pozdější mistr ČR Dan Mekbib skončil třetí a zprávy z D-TOUR obletěly české sportovní zpravodajské portály.

Čtvrté (březnové kolo) muselo zákonitě přinést drobné vystřízlivění. Petr Kopecký jasně ukázal, že si brousí zuby na celkový výsledek. Skvěle dopadli domácí Jarda Štěpař a Michal Macíček, kteří doprovodili „Kopačáka“ na pódium.

Předposlední páté kolo hrané v dubnu mělo obdobný scénář. Petr Kopecký si pohlídal další vítězství. Druhý skončil hokejista pražské Sparty a více než talentovaný squashista Lukáš Klimek. Druhé pódiové umístění v Tour bral Jakub Slavíček.

Poslední šesté kolo je před námi v sobotu. Buďte u toho a přihlašujte se ZDE. Již nyní je ve startovním poli několik známých jmen místního squashe. Body do celkového pořadí a žebříčku ČASQ jsou ve hře.

Na území Ostravy se letos hraje také CNC Produkt Cup v Ostravě Mariánských-Horách. V předposledním osmém díle série tahali za delší konec hráči Ostrava Squash Klubu. Petr Šimeček toho stihl v turnaji s přehledem nejvíce. Ve vyhecovaném čtvrtfinále vyřadil Marka Holušu a v neméně bojovném semifinále, při kterém i tekla krev, nakonec podlehl Tomáši Wronovi. Tom se ve finále utkal s Alešem Kubíčkem, který ve čtvrtfinále porazil průběžně vedoucího hráče série Lukáše Kampa a následně i domácího Michala Zoubka. Finále šlo za Alešem, boj o bronz za Péťou Šimečkem.

O víkendu byly zraky squashistů upřeny také směrem do Prahy, kde se konaly baráže soutěží družstev a vyvrcholení extraligy. Hlavní zprávou víkendu je návrat Zlína do 1. ligy. Zpět do třetí ligy sestupuje Vsetín, udržet ve dvojce se dokázala Olomouc.

Z extraligy nejvíce zaujal semifinálový souboj dvou hráčů, kteří již ranking body tolik nehoní, ale přesto si udržují výbornou výkonnost. Jakub Šichnárek v něm udolal Romana Švece po setech 18/16, 11/4, 7/11, 20/22, 13/11, když v pátém setu dotáhl ztrátu 5:10. Neuvěřitelné.

Tým CORKERS z Ostravy se však do finále neprobojoval. Finále bylo jasnou záležitostí týmu ze Strahova, který šel štěstíčku naproti v sestavě s Lucasem Serme a Maheshem Mangaonkarem.

V ženách se radovaly hráčky z pražského HAŠTAL W FOTOROBOT. Rozhodující body uhrály Zuzana Kubáňová a Natálie Babjuková.