4340fecbdf50b88d74d87a871aa9f7d2936b89a3_medium
Výsledky turnaje C v Ostravě u Havránka

Ohlédnutí za prvním kolem české extraligy

Soutěže družstev za dveřmi

Blízké turnaje v Ostravě

Ostrava hostila další turnaj kategorie C. Tentokrát se hrálo u Havránka, což opět přimělo domácího Tomáše Bajgara oprášit turnajové rakety. Tomáš nenechal nikoho na pochybách a druhým vítězstvím na domácím turnaji v kariéře si dal dárek k narozeninám. Ve finále porazil prvoligového hráče Zlína Martina Ředinu, který si dříve v turnaji poradil s esy Ostravské squashové ligy Mirkem Sikorou a Davidem Juráněm. Hráčem dne však byl nesporně Mirek Ondruška, který na sebe po čase zase upozornil skvělým třetím místem. Čtvrtý skončil Martin Vaněk před pátým Markem Holušou, který na turnaji slavně porazil Romana Moravce i Davida Juráně.

Rozehrány jsou i národní soutěže družstev, a to hned extraligou. Ostravské družstvo CORKERS si vedlo velmi slušně a po prvním víkendu zaujalo v tabulce třetí místo. Za zmínku tradičně stojí Viktor Byrtus (ročník 2001!), který tři svá utkání vyhrál 3:0 na sety a nestačil jen na slovenskou jedničku Tótha (1:3). Už o tomto víkendu proběhne první kolo 1., 2. a 3. ligy družstev, na které už všichni týmoví hráči (a všechny týmové hráčky) poctivě ladí formu.

Se squashem se roztrhává pytel a sezóna je v plném proudu. Zkušení borci už jsou nahlášeni na 2. díl AUTOCONT MASTERS (pátek 21. října). Hráči všeho věku i umu již očekávají 2. díl D-TOUR SC FAJNE (19. listopadu).

A o čem mluví závodní hráči v Ostravě a širokém okolí? No přece o velkolepém céčku Pavla Holinky, které se honosí názvem Přebor Moravy a Slezska ve FAJNE (12. listopadu).