Béčko v Mariánských Horách bez překvapení.

Úspěchy ostravských veteránů a juniorů.

Mistrovství světa patřilo Egypťanům a Egypťankám.

6. ledna odstartuje béčkem squashový rok 2018.

V Ostravě Mariánských Horách se konalo v sobotu předvánoční béčko. Zúčastnilo se bohužel jen 14 hráčů. O kvalitní a vyrovnané zápasy však nouze nebyla. Neztratili se ani hráči Ostravské squashové ligy. Marcel Ujfaluši porazil v prvním kole ostříleného Libora Přibyla 3:2 na sety. Mirek Sikora si poradil ve čtyřech setech s Lukášem Kampem. Všechna čtvrtfinálová i semifinálová utkání nabídla jednoznačné výsledky v podobě třísetových vítězství favoritů.

Do finále se probojoval extraligový hráč týmu CORKERS Ostrava Jakub Šichnárek a prvoligový hráč OSTRAVA SQUASH KLUBU Jakub Wasilewski. První set byl jednoznačnou záležitostí Kuby Šichnárka, který dokázal vyhrát i následné vyrovnanější sety a radoval se z vítězství. Třetí místo obsadil Láďa Burián, který porazil Mirka Sikoru. Krásné páté místo obsadil Marcel Ujfaluši. Spodní pavouk o konečné 9. místo patřil Jardovi Štěpařovi, který do prvního kola nafasoval pozdějšího vítěze.

V Brně se hrál o víkendu také republikový „veteránský“ MASTERS turnaj. V kategorii 45+ málem zvítězil Marek Červek z Ostravy – Mariánských Hor, který však ve finále nedotáhl vedení 2:0 nad Martinem Kollárem.

Mistrovství světa jednotlivců ve squashi ovládl Egypt, a to v mužské i ženské kategorii. Více o tomto turnaji si můžete přečíst zde.

V pátek čeká některé z nás Vánoční turnaj, který společně s posledními zápasy OSL uzavře ostravský squashový rok 2017.

Hned první lednovou sobotu čeká hráče, kteří jsou v republikovém žebříčku do 250. místa, turnaj kategorie B na SC FAJNE. Přihlašujte se přímo na stránkách asociace. Pokud Vám to Váš aktuální ranking neumožňuje, můžete požádat pořadatele či asociaci o udělení jedné ze 4 divokých karet pro start v turnaji.