24.11.2020 1 komentář
A70db685445e824beb4006fb25d584e4129543b5_medium
A o čem mám jako napsat novinku?

Čtyři stateční na céčku v Polsku.

Shot do nicku autora okénka.

Není jednoduché období.

Liga stojí. Turnaje se nehrají. Ale lid si dál žádá úterní okénka o squashi.

Co s tím? Naštěstí se našla čtveřice odvážlivců – známých to hráčů z Ostravské squashové ligy – a vydala se prozkoumat terén do Polska. Země neomezených možností nabízí i v této době squashové turnaje. A v pátek se hrálo v nedaleké Bytomi. Sešla se necelá třicítka hráčů. Mezi nimi nechyběli Pavel Cigánek, Vašek Kučeja a Petr Hlisnikovský. No a na poslední chvíli jsem vyjednal výjezdovou povolenku od manželky i já – samozřejmě hlavně abych mohl vše zaznamenat pro další generace.

Petrovi bohužel nevyšlo první kolo a nakonec obsadil 19. příčku. Velmi dobře si při své zahraniční premiéře vedl Vašek, který dokázal několik zápasů vyhrát a k tomu zle zatopit i papírovým favoritům (11. místo). Na Cigim nebyla patrná žádná nerozehranost, jako by snad někde tajně trénoval…Prošel až do čtvrtfinále, kde prohrál v pěti setech se soupeřem, který bral nakonec třetí příčku. Krásná práce. Btw. Cigi s Vaškem jeli na průzkumy do Polska již i o týden dříve, kdy si chtěli zahrát v Gliwicích, ale až na místě zjistili, že byl turnaj zrušen.

No a jak jsem dopadl já? Po čtyřiceti dnech bez kurtu jsem od sebe neměl velká očekávání. Jen jsem tušil, že to bude bolet. Nakonec se mi ale podařilo projít až do finále, které mi soupeř v rozhodujícím 5. setu musel pro křeče skrečovat. Říká se, že vítězové nejsou unavení. Je to blbost – ještě včera jsem pořádně nemohl zvednout ani ruku, do schodů jsem chodil, jako by mi bylo alespoň o 50 roků navíc – no prostě jsem se cítil zase jako „závodní“ sportovec.

Důležité však zůstává rozdat vždy trochu radosti! A nejlépe i mít vše zdokumentováno:


Aleš

Komentáře (1)


K přídání komentáře musíte být přihlášen.