FOTKY z turnaje ZDE

ROZHOVORY s vítězi ZDE

MISTROVSKÝ TURNAJ MUŽI "B"

První mužské „B“ v sezóně 2022/2023, které se hrálo podle nových pravidel pro přihlášení, pro
které je zásadní, že již nezáleží na umístění na národním žebříčku, turnaje se mohou
zúčastnit hráči bez ohledu na pořadí na žebříčku. Kategorii turnaje určují počty
přihlášených.

První turnaj měl teda kategorii „B“. Sešlo se 20 hráčů, jak ostřílených bardů, tak mladých
pušek a navrch k tomu dvě princezny. Ty se do turnaje vrhly bez bázně a hany a míchaly pořadím.

Hned v předkole se herních kvalitách dívek přesvědčil Patrik Závacký, který si tak dlouho
nevěděl rady, zda se ke Káji Šrámkové chovat jako gentleman (stylem holky nebiju) nebo jít
do zápasu hlava nehlava, až bylo po zápase a dál postupovala Kája. První kolo přineslo
vyřazení nasazených hráčů 3 a 4.

Přes Jirku Pinku se přehnala opět Kája a Tomáši Havlíkovi se rázně postavil Beny Bergel,
který se na kurty vrací po delší pauze a jsme za to moc rádi.

Čtvrtfinálové dvojice tak tvořili. Michal Jurášek, nasazený jako č. 1 a Pavel Cigánek.
Druhá dvojice Rudolf Korbelář a Kája Šrámková. Další Beny Bergel a Petr Rohun a poslední
dvojkou byl Lukáš Kamp a nasazená dvojka, domácí Alex Kelar.
Michal nedal Pavlovi moc šancí a dravé mládí slavilo úspěch nad nedávným účastníkem MS
Masters a první semifinalista byl na světě, Michal Jurášek.
Rudu Kája v prvním setu zaskočila. Druhý set vybojoval Ruda až v tie-breaku. Další sety už
měl více pod kontrolou a postoupil do semi. To bohužel nemohl odehrát, protože neplánovaně
musel z turnaje odjet. Michal šel tak rovnou do finále.
Třetí čtvrtfinále a další souboj mládí a zkušeností, i Petr reprezentoval na MS masters.
Dnes na Benyho ovšem nestačil a třetím semifinalistou se tak stal Benjamin Bergel.
Čtvrté čtvrtfinále nabídlo nejvyrovnanější zápas. Lukáš nasazenou dvojku potrápil, podařilo
se mu vyhrát druhý set, ale nakonec se radoval z postupu do semifinále Alex.

Jak již bylo zmíněno, první semi se nehrálo.
Ve druhém semifinále se čekalo, zda Beny vydrží turnajovou zátěž. Do půlky prvního bylo
utkání vyrovnané a potom Benymu došlo a Alex si postup do finále pohlídal.

Finále bylo teda záležitostí dvou nejvýše nasazených hráčů. Během turnaje si skvěle vedly obě
něžné tváře, mimo Káji, také Terka Široká. Obě dívky prohrály pouze jedno utkání. Terka
bohužel, hned to první v pěti setech s Lukášem Kampem. V dalších zápasech již zvítězila,
a to i přes drobné zranění a vybojovala hezké 9. místo. Káji se dařilo lépe a brala konečné
skvělé 5. místo.

Finále přineslo souboj juniorských reprezentantů. Což bylo vidět. Že jsou reprezentanti
bylo znát na fyzickém nasazení, výdrži a vybojovaných míčcích. Že jsou junioři bylo k vidění
ještě častěji, při různých fintách, překvapivých úderech, taktických manévrech a proměňování
tutovek. Všechny tyto situace končily většinou míčkem do tinu nebo nahrávkou soupeři.
Nicméně utkání bylo dramatické a hrané ve vysokém tempu a na začátek sezóny se povedlo.

Vítězem se ve čtyřech setech stal Alex, který tak zajistil turnajový
titul pro domácí barvy. Všem moc díky za účast, za předvedené výkony a těšíme se co nejdříve
zase na kurtech.

VÝSLEDKY Z TURNAJE ZDE

MISTROVSKÝ TURNAJ ŽENY "B"

Na začátek sezóny se do FAJNE sjelo šest statečných squashistek. Pět bylo na domácí půdě,
jedna hráčka z nedalekého ranče. Naštěstí holky nemusely bojovat proti žádnému padouchovi,
ale šly si zasportovat, hezky se vypotit a dát odpověď na otázku Sezóny, co že dělaly v létě 😉.

Základní část byla rozdělena do dvou skupin po třech hráčkách. Ve skupině 1 byla nasazená
turnajová jednička Sofča Hausknotzová a dvě domácí hráčky Haňa Hoang a Elen Gebauerová.
V prvním utkání přetlačila Haňa Elen 3:1.
V dalších utkáních vládla Sofča, takže ve skupině bylo konečné pořadí. 1. Sofča, 2. Haňa,
3. Elen. Sofča tak hrála o celkové první místo, Haňa o třetí a Elen o páté.

Ve skupině 2 se potkaly dvě sestry, a i když pro Antona Pavloviče to bylo málo, tady nám to
docela vyhovovalo. Takže skupinu tvořily nasazená dvojka Barča Brodová, její sestra Janča
Brodová, obě z domácího klubu. Třetí hráčkou byla také domácí Hanka Vaňková.
První zápas obstaraly Janča a Hanka. Úspěšnější byla Janča. Další dvě utkání ve skupině
ovládla Barča.

Takže konečné dvojice o umístění byly:
O 1. místo Barča – Sofča, o 3. místo Janča – Haňa, o 5. místo Elen – Hanka.

Zápas o páté místo měl velmi dramatický první set. Ten dospěl až do tie-breaku, v něm se více
dařilo Hance, která se tak dostala do vedení 1:0 na sety. Další dva sety si Hanka pohlídala
více a zvítězila 3:0 a skončila na konečném 5. místě. Elen tak brala 6. místo.

V utkání o bronz byla Janča od prvních míčků o něco lepší a nakonec Haňu zdolala ve třech
setech a brala tak bronz a Haňa bramboru.

Finálový zápas byl od prvních míčků velmi vyrovnaný. Nabídl hodně razantní squash, zejména
z přední části kurtu do toho holky docela pálily. První dva sety patřili Sofči. Třetí set
se Barči povedl a nadechla se k obratu. Čtvrtý set, přestřelka se vším všudy, ovšem
v přátelském duchu, žádný padouch 😉. Za stavu 9:9, Barča uhrála dva body, brala set,
vyrovnala zápas a v pátém setu si už nenechala vítězství ujít. Opravdu hezké finále.