C1a9de93a9cff837e2ff56ca05a4b60f938c9b6d_medium

Záznam finálového zápasu ZDE

Finálový zápas ZDE

Rozhovor s vítězem ZDE

Celkové výsledky turnaje ZDE

Sedmnáct hráčů zavítalo do SC FAJNE po dlouhé Covid pauze na „béčkový“ turnaj ČASQ.
Statečně se bojovalo o první body v roce 2021. Bojovalo se tak urputně, že už v prvním
zápase (předkole) byl vyvíjen tlak jednoho z hráčů na výměnu rozhodčího! Jupí!
Nasazením dominoval 24. hráč republikového žebříčku Michal Jirka. Dalšími výše nasazenými
hráči byli – Jakub Zapala (33), Jiří Dušek (44) a Aleš Kubíček (47).
Všichni právem tušili, že největší hvězdou kromě organizátora Karlose bude jisto jistě hráč
s bohatou historii, nenasazený Lukáš Jelínek.
Potvrdilo se žebříčkové postavení nebo třeba Lukáš zamíchal pořadím na předních místech?
Tak jdeme na to!

PŘEDKOLO
Předkolo nabídlo dva zajímavé zápasy. V prvním se čekalo, zda Tomáš Sigmund potvrdí svou
zkušenost před dravým mládím. Vojtěch Mohelník hrál velice rychle a také přesně, což dělalo
Tomášovi problémy. Vojta postoupil dál. Druhý zápas byl od začátku dramatický. Marcel
Ujfaluši
chtěl stejně jako Petr Rohun samozřejmě postoupit, ale to vždy může jen jeden.
Hra se přelévala ze strany na stranu až musel rozhodnout pátý set. Petr nebyl od začátku
příliš spokojen s výkonem rozhodčího, byl požádán Lukáš Jelínek, zda by zápletku jménem
pátý set nemohl pomoci dopískat. Svolil a bylo neuvěřitelné, že od této chvíle se jen hrálo.
Zápas rozhodlo větší Marcelovo štěstí v koncovce, nejtěsnějším rozdílem vyhrál a postoupil.

1. KOLO (1-16)
Michal Jirka, Martin Sládeček, Lukáš Jelínek, Aleš Kubíček, Jakub Slavíček a Jakub Zapala
potvrdili žebříčkové postavení proti svým soupeřům (Vojtěch Mohelník, Petr Nesládek, Michal
Vaněk pro zranění nedojel, Martin Vaněk, David Neugebauer a Marcel Ujfaluši
) a postoupili
do čtvrtfinále. K postupu jim stačily tři sety. Do osmičky je doprovodili Jiří Dušek a Tomáš
Havlík
, ale Ti potřebovali o set více k postupu, vzdorovali jim Pavel Cigánek a Petr Šimeček.

ČTVRTFINÁLE (1-8)
Ve třech zápasech stačily tři sety k postupu do semifinále. Martin Sládeček hrál proti turnajové
jedničce Michalu Jirkovi velice soustředěně a zaslouženě postoupil. Lukáš Jelínek měl zápas
proti Aleši Kubíčkovi také pod kontrolou, ten vzdoroval jen první set, od druhého bylo vidět,
jak docházejí síly. Jakub Zapala měl navrch proti snaživému Tomáši Havlíkovi, všichni víme,
že snaha na vítězství stačit nemusí. Největší drama přinesl pětiseťák Jiřího Duška a Jakuba
Slavíčka
. Nasazená trojka se hóódně zapotila. Bojovný zápas rozhodl pátý set, ve kterém měl
štěstěnu na své straně Jiří, set vyhrál 12:10 a postoupil do semifinále.

SEMIFINÁLE (1-4)
Kdo čekal drama, ten spokojený nebyl. Papíroví favorité neměli se svými soupeři slitování. Lukáš
Jelínek
nebyl občas se svými údery spokojený, nicméně krom prvního setu, ve kterém Martin
Sládeček
nejvíce kousal, si finálovou účast pohlídal. Jeho finálovým soupeřem se stal Jakub
Zapala
, ten měl proti sobě lehce unaveného Jiřího Duška, na kterém byla znát pětisetová bitva
z předešlého zápasu.

ZÁPAS O TŘETÍ MÍSTO (3-4)
V zápase o třetí místo dominovala rychlá hra Martina Sládečka, ten od začátku nenechal nikoho
na pochybách, kdo bude třetí. Ve výměnách Jiří Dušek kladl odpor, ale na soupeře Martinova
kalibru to dneska nestačilo. Do Olomouce putuje brambora.

FINÁLE (1-2)
Finále bylo krásnou tečkou povedeného turnaje. Lukáš Jelínek v něm ukázal krásu squashe.
Zdárně mu vzdoroval Jakub Zapala, ale jen první dva sety, ve třetím již dominoval Lukáš.
Po setech 11:8, 11:7, 11:1 a navíc bez ztráty setu v celém turnaji zaslouženě vyhrál a získal
největší krajíc z turnajových prize money. GRATULUJEME!