11.1.2024 žádné komentáře
C5d5b3e36c77e69bbe1c89ee4b3d49677012575a_medium
Áčko v Liberci po xy letech.

O minulém víkendu se squashová špička sjela v Liberci. Co já si pamatuju, tak zde byl
naposledy nejvyšší český turnaj v roce 2003 a přímo mistrovství ČR. Česká asociace se
totiž rozhodla, že v pořádajících městech už by to chtělo změnu. A změna to bylo skvělá.
Ze začátku zde bylo trochu chladno, ale čím víc lidí přicházelo, tím tepleji bylo.
No ale pojďme k turnaji.

Měl jsem docela zajímavý los, hned ve čtvrtfinále mě totiž čekal hráč z Chile.
Jose Gallegos, znám ho moc dobře z tréninků z Prahy. Byl jsem lehce nervózní,
jelikož ostrý zápas jsem s ním nikdy nehrál, ukázalo se, že nervozita byla na místě, ale
taky mi pomohla s koncentrací. Po dobrém výkonu jsem vyhrál 3:0 na sety.

V semifinále jsem hrál s Martinem Švecem. Po krátké pauze mezi zápasy jsme šli na to.
Musel jsem se hodně rozhýbat, protože dva tak těžké zápasy v jeden den jsem nehrál
ani nepamatuju.
Rozhýbal jsem se nejspíš dobře, po prvním těsně vyhraném setu jsem převzal kontrolu
nad zápasem a vyhrál shodně 3:0. Po tomto náročném dni jsme se vydali s kamarády na
únikovou hru s úspěšným absolvováním.

V neděli se mi těžko vstávalo, matrace nebyla jedna z nejměkčích, ale postupně jsem to
rozhýbával, ať jsem na finále stopro ready.
Ve finále jsem se utkal s oddílovým kolegou Vikim. Průběh byl podobný semifinále, první
těsný set, který skončil v tiebreaku mojí výhrou. Další sety byly vyrovnané, trochu na
houpačce, ale v koncovkách jsem byl trošku šťastnější a oba získal pro sebe a tím i výhru
v turnaji. Bylo fajne se podívat na staronovou squashovou adresu. Budu se těšit příště.

Mějte se krásně, hodně štestíčka a hlavně zdravíčka do nového roku 2024!!