Foto z turnaje ZDE!

Zdarec palec!

MČR za námi, tak se za nim s odstupem ohlédneme.

Ve čtvrtek se začalo 1. a 2. kolem mužů. Naši jezdci z FAJNE Solňa a Viki začali svou
kampaň úspěšně a oba vyhráli své zápasy 3:0. Solňa prvně s Michalem Jirkou (repríza
1. ligového utkání) a poté s Petrem Markem. Vikiho čekal v prvním kole Jakub Zapala a ve
druhém Roman Švec. Kluci po prvním dni neztratili ani set a s motivací šli i do dalších kol.
Oba předvedli výkony pod velkou kontrolou.

V pátek se rozjely i naše FAJNE holky, Barča Brodová vrátila porážku Verči Malinowské
(naposledy 0:3) a vyhrála nervydrásající zápas 3:1! Terka Široká porazila hladce 3:0 Kláru
Novákovou. Den pokračoval čtvrtfinálovými zápasy. Terka vyzvala legendu českého,
ženského squashe Olgu Kolářovou a bohužel podlehla 0:3. Poté nastoupil na kurt Viki proti
Davidu Zemanovi, zápas byl hraný v dobrém tempu a squash byl celkem pěkný pro diváky,
Viki sebral Davidovi vítr z plachet a bylo z toho vítězství 3:0, lehké to ale nebylo!
Zajimavostí dne se stala první výměna dalšího čtvrtfinále Solňa vs Ondra Vorlíček,
156 úderů a přes 4 minuty trvala první výměna, většina lidí by hodila do ringu ručník, ale
kluci jakoby nic, a zápas začal za stavu 1:0 v prvním setu, nevěříte? Vše je na streamu ze
záznamu! Solňa taky vyhrál 3:0 na zápasy a mohli jsme se radovat z dvou semifinálových
účastí.

Sobota byla zlomová pro kluky, prvně nastoupil Viki proti české jedničce Danu Mekbibovi,
obhájci titulu a největšího favorita na zisk titulu. Viki se snažil, co to šlo, ale po slušné bitvě,
a solidnímu výkonu padnul 3:1 na sety, bohužel! Druhé semifinále nabídlo zápas Solni proti
Marku Panáčkovi, Solňa nevyužil za stavu 1:1 a 10:6, 4 setbally a bohužel to možná
zlomeného Máru dostalo zpátky na koně a Solňu to asi trochu z toho koně shodilo.
Byla to velká bitva, Mára zahrál životní zápas a určite se tešíme až mu to Solňa na kurtě
vrátí.

Neděle nabídla zápasy o konečné umístění, Solňa a Viki šli bojovat o bronz, napjatý zápas
dvou sparing partnerů nakonec vyhrál Solňa 3:0 na sety, Viki toho moc v zápase nepředvedl
zato Solňa hrál hodně dobře a vybojoval bronzovou medailii, všichni až ho ve FAJNE uvidíte,
dejte mu high-five! Konečná umístění našich squashitů: Terka Široká 6. místo, Barča
Brodová 13. místo, Viktor Byrtus 4. místo, Jakub Solnický 3. místo, Aleš Kubíček 28. místo,
Jakub Slavíček 26. místo.

A ptáte se, kdo vyhrál celé mistrovství? Ano, je to tak. Oba obhájci, jak ženské, tak mužské
kategorie, svůj titul obhájili. Anna Serme a Daniel Mekbib se opět stali prvními v republice.

Všem moc děkujeme za podporu a zase jsme českému squashové scéně ukázali, kdo dělá