21.2.2023 žádné komentáře
C537691a5cce22fa5319a1ac987439a1ba27d2b8_medium

Poslední Áčko před MČR.

Ligový týden a MČR za rohem.

Dva týdny zpátky se u nás na domácích kurtech konalo poslední Áčkový turnaj, turnaj
před Mistrovstvím republiky 2023. Nesešla se úplná česká špička, ale o vyrovnané
zápasy nebyla nouze. Na poslední chvíli se kvůli nemoci odhlásil, v Ostravě vždycky
úspěšný, Marek Panáček, a tak jsme do turnaje s Vikim nastupovali jako nasazená
jednička (Viki) a dvojka (Solňa). Viki také přemýšlel nad odhlášením se z turnaje, ale
nakonec i přes nemoc nastoupil a nadřel se už ve čtvrtfinále. Proti Ondrovi Ertlovi bojoval
plných pět setů, ale odešel nakonec jako vítěz. Bohužel v neděli nebyl v kondici, aby
mohl pokračovat a zbytek turnaje skrečoval. Já turnajem prošel až do semifinále
bez problémů. Zde na mě čekal David Zeman, který mě v minulém střetnutí porazil.
Věděl jsem, že to bude těžký zápas a to se potvrdilo. Po prvním ztraceném setu jsem se
ale zvedl a oplatil Davidovi minulou porážku a zvítězil ve čtyřech setech. Ve finále mě
čekal odpočatý Ondra Vorlíček. Nakonec to, že nehrál semifinále, bylo spíš mínus než
plus a Ondra se do zápasu dostal až ve třetím setu, kde už bylo ale bohužel pro něho
pozdě a bohudík pro mě. Vyhrál jsem 3:0 na sety a tak vyhrál i druhé Áčko za sebou a
poslední před MČR 2023.

Další týden jsem měl ve znamení ligových zápasů. Nejprve jsem se vydal ve středu do
Holandska, přesněji do Rotterdamu, kde jsem hrál za domácí tým, a přispěl jsem k
týmové výhře, vítězstvím 3:1 proti angličanovi Perry Malikovi, který je na PSA žebříčku
přede mnou. Dále jsem se v pátek přesunul do německého Karlsruhe. Zde jsem odehrál
dva zápasy s těmi nejkvalitnějšími soupeři. Nejprve v sobotu jsem prohrál 0:3 se
současnou světovou 23-kou abych v neděli po lepším výkonu prohrál se světovou
22-kou ve vyrovnaných čtyřech setech.

Už za dva týdny začíná nejprestižnější squashová událost roku. S Vikim trénujeme
poctivě a ladíme poslední detaily abychom se ukázali na Mistrovství ČR 2023 v té