30.5.2023 žádné komentáře
6c922edd7cffbb4984172bca1e7878a0af0fa3b3_medium

Playoff extraligy mužů a žen.

O uplynulém víkendu se v domácím prostředí SC FAJNE odehrálo play-off extraligy mužů
a žen. A vedli jsme si velice obstojně.

Do turnajového módu se po nejméně dvou letech
vrátila Klára Doležalová (Janošková) a užila si to opravdu náležitě. Jak v sobotu tak v
neděli bojovala 5 setů, bohužel oba pětiseťáky prohrála. I tak ale předvedla výborné
výkony. Holky i přes úvodní prohru v semifinále proti brněnské Moravské Slávii vývoj
otočily a probojovaly se do finále!!
Terka Široká bojovala s vícemistryní republiky 4 sety.
Za stavu 2:2 bohužel Kája musela zápas skrečovat, ale Terka si za svůj výkon rozhodně vyhrát zasloužila.
V rozhodujícím utkání nastoupila další Terka (Svobodová) proti Elišce Jičínské.
A čekal se boj, nicméně Terka nikoho nenapínala a Elišku přejela 3:0 na sety a radost
mohla vypuknout.

To my kluci jsme hráli proti Buldokům z Prahy. Měli jsme dvě polské posily a hned v
prvním zápase nám udělal velikou radost Kuba Pytlowany. Přes prohrané první dva sety
a nepříznivý stav v tom třetím (7:10) se z toho nepos*al a otočil utkání do vítězného
konce proti velice zkušenému Peťovi Martinovi.
V druhém nás čekalo již klasické utkání mezi Vikim a Vorlem. Po prvním výborném setu,
následovaly dva vyrovnané a velmi ubojované sety. Jeden vyhrál Ondra Vorlíček a druhý Viki.
Ve čtvrtém setu už Viki neponechal nic náhodě a s přehledem výhra.
Mě tudíž stačilo jakkoli zápas vyhrát. A po takovém nemastném neslaném výkonu jsem vyhrál
a postoupili jsme také do finále!

Holky v prvním finálovém zápase dělil jen kousíček od toho, aby se dostaly do vedení
Klára ale svůj zápas prohrála 10:12 v pátém setu. Terka poté velice dobře bojovala s česko-německou posilou
Kači Týcovou, ale po dalším dobrém výkonu prohrála 0:3 a holky tak skončily na vynikajícím druhém místě!

My se ve finále střetli s několikanásobným mistrem ze Strahova. V jeho týmu nastoupili
například světový hráč č. 41 Lucas Serme, nebo č. 61 Juan Vargas. První zápas ale hráli týmové čtyřky.
Joan Lezaud za Strahov a Kuba Pytlowany za FAJNE. I přes výborný výkon to bohužel nestačilo
ani na jeden set a Kuba prohrál 0:3.
Do druhého zápas nastoupil Vikouš proti Lucasovi. A vedl se nad míru dobře. Lucase porazil
po výborném výkonu 3:1 na sety a vyrovnal stav zápasu na 1:1 na utkání.
Dále jsem nastoupil já proti Juanovi. První set byl velice dlouhý a vyrovnaný, ale Juan se
dostal ke dvěma setballům (10:8). Další čtyři výměny ale patřili mně a tudíž
i první velice důležitý set. Ten se nakonec ukázal jako zlomový, držel jsem si dobře
taktiku, kterou jsme stanovili a která platila a utkání jsem vyhrál 3:0 na sety a vedli
jsem 2:1 na zápasy! V tuto chvíli jsme potřebovali alespoň jeden set a dobré body abychom celé utkání vyhráli.
Poprvé tento víkend nastoupil Leon Krysiak a soupeřem mu byl David Zeman. První i druhý set
si David pohlídal. V tom třetím to byla ale tahanice o každý míček. Set došel až do tiebreaku
v něm, i přes nesmírnou snahu Leona ten set pro nás získat, zvítězil David 16:14 a
rozhodl o tom, že i letos se stali extraligovými Mistry ČR muži ze Strahova.
Byl to ale úžasný víkend, plný dobrého squashe, bojovnosti a chyběl opravdu jen kousek
a titul mohl zůstat vůbec poprvé v Ostravě.

Děkujeme všem za podporu, jak těm co fandili přímo v SC Fajne, ale i těm, kteří fandili u