sportovní centrum FAJNE 20.12.2021 250 Kč 14.12.2021 17:00 - 19.12.2021 18:00 0/24
E83e387bed6d1131ba70126e052a8989674d08d1_medium
Seriál JUNIOR turnajů!

20. PROSINCE 2021

Otevřený pro všechny juniorské hráče (0-23 let)

Hráči získají body do oficiálního žebříčku ČASQ!!

Přihlaš se ZDE!

Reportáž z turnaje

Letošní vánoční turnaj vyšel se vším všudy. Plno cukroví, plno sněhu a navíc kvalitní světový
squash. V pondělí proběhla 2. společná akce – Vánoční turnaj, které se zúčastnilo přes 30
squashistů. Sportovci mohli shlédnout finále mužského a ženského světového turnaje.
K tomu se mohli občerstvit cukrovím, kterého bylo víc, jak dost. Zanechali trenérům vzkazy
za uplynulý rok, které si trenéři v klidu doma u ohně přečetli.

Squash měl letos 3. kategorie. minísky, kteří měli připravený program, ve kterém jsme ověřili
jejich obratnost v mnoha aktivitách. Ostatní hráli turnaj švýcarským způsobem,
kdy sportovci hráli na jeden set do 11 bodů. Za výhru setu získali hráči 3 body a pokud
soupeř nahrál v daném setu alespoň 7 bodů, získal vítěz 2 body a soupeř 1 bod.

5 nejstatečnějších minisků si domů odnesli zlatou medaili a další cenné věci. Mladší
kategorii ovládl Leon Weidenhausen a starší Alex Kelar, kteří si domů odnesli emotion
poukaz a velké šampaňské spolu s čokoládou. Na všechny sportovce se těšíme opět v Lednu!!!

1.kolo

Josef Fanc vs Tobiáš Tománek 1:0 (11:3)
Hned první zápas svedl dohromady mladou pušku a ostříleného borce, který už trénuje pár let
a zkušeností má na rozdávání. Tobík vstoupil do zápasu bez nervů a sebejistě. Trochu
podcenění od Pepína, ale nakonec hezký zápas s výbornýma výměnama. Skvělý začátek turnaje
a ukázka toho, co všechno nás dneska ještě čeká.

Minisky na kurtu čekalo mnoho sportovních aktivit. V této skupině bylo 5 nejstatečnějších
sportovců, kteří ukázali svoje dovednosti. Vyzkoušeli si opičí dráhu na čas, trefování terčů,
hledání čísel a mnoho dalších aktivit. Samozřejmě nemohla chybět občerstvovací pauza,
kdy se minísci vrhli na stůl s cukrovím. Po nich už toho na stole moc nezbylo a tak
ostatní sportovci jen smutně přihlíželi na plné ruce a pusy Minsku 😀.

2.kolo

Marie Kňazovčíková vs Jana Brodová 0:1 (8:11)

Zápas kola číslo dvě bylo od rozlosování jasný. Dvě parťačky co spolu trénují od nepaměti.
Zápas byl velmi vyrovnaný a rozhodovaly opravdu maličkosti. Janča dokázala zatlačit
Máju o trochu více do zadních rohů a tím se jí dostávalo více příležitostí k zakončování,
a když se jí nepodařilo zakončit napoprvé, ani na podruhé, ani na potřetí, tak to vyšlo na
počtvrté 😀 Holky nám ukázaly hezký squash, s minimem chyb a hezkýma winnerama. Vzájemná
bitva jim však pak nevzala vánoční náladu a holky to za kurtami sladily do vánočních svetrů.

3.kolo

Elen Geabuerová vs Tereza Zápecová 1:0 (11:10)

Velmi vyrovnaný zápas. Holky na kurtu byly obě nervózní. Bojovaly o každý bod.
Elen v rámci nervozity často chybovala, a o to více se musela soustředit na koncovku setu.
Terka se snažila, co to šlo. Dobíhala, každý míček hlava nehlava. Na konci zápasu byly
znát větší zkušenosti Elen, která si koncovku zápasu pohlídala a odnesla si cenné body.
Avšak, Terka za její krásný výkon vzala Elen aspoň bod pro svůj prospěch.

4.kolo

Ondra Zapletal vs Maruška Krazovčíková 1:0 (11:5)

Ondra vstoupil do zápasu trochu nervozně a dělal hodně chyb. Pochvalu si zaslouží Maruška,
která dokázala hrát s rozvahou a Ondrovy nepřesnosti potrestat a pohodově zakončovat.
V průběhu se Ondrova hra zlepšila a začal se na Marušku dotahovat, ale ta se nenechala
a začala hrát ještě lépe. Ondra přes veškerou snahu na Marušku nestačil a zápas prohrál se