27c253306d2c90ef7e5c5a7a42706a4a7e953cb4_medium
Patrik Rohun dominoval v Mariánských Horách

Rozdány hodinky a poháry za celkové pořadí

Marcel Ujfaluši se konečně dočkal

Vláďa Jirka v Havránkovi neprohrává

Koukal si odváží rekordní titul i roztržené obočí

Celkem 55 hráčů se zapojilo alespoň do některého z turnajů devítidílné série G-shock Czech Tour 2015/2016. Závěrečný turnaj se odehrál netradičně v sobotu, tradičně v Ostravě Mariánských Horách. V tropickém odpoledni do dění v základních skupinách zasáhlo 12 hráčů. Příjemným překvapením byla účast Patrika Rohuna, který se v posledních měsících turnajů v Ostravě neúčastnil. Patrik ztratil ve skupině jediný set a postoupil z nejvýhodnější pozice. Ve zbylých třech skupinách si nejlépe vedli Michal Kubíček, Marek Červek a Martin Dvořáček.

Všichni vítězové skupin se probojovali až do semifinále. Finalisty turnaje se, vcelku dle očekávání, stali Martin Dvořáček a Patrik Rohun, který si poradil s Michalem Kubíčkem. V utkání o třetí místo byl lepší v dobrém rozpoložení hrající Marek Červek, který získal během odpoledne skalp obou Kubíčků.

Finále Martina s Patrikem slibovalo napínavou přestřelku. Ta se ovšem nekonala. Patrik od začátku diktoval tempo výměn, zatímco na Martinovi byla patrná pauza, kterou si dal od squashe v posledních dvou měsících. Hotovo - 3:0 - Patrik vítězem.

V sérii zbývalo jen propočítat celkové body a rozdat ceny za pořadí. Po delší odmlce, kterou hráči využili zejména k občerstvení se a ke sledování fotbalového šampionátu, přišel organizátor turnaje Michal Zoubek s výsledky.

Celkovým vítězem se stal přesvědčivě domácí odchovanec Vojtěch Babišta (Squashclub Strahov), který triumfoval na všech sedmi dílech série, kterých se účastnil. 2. místo pro sebe výsledky naprosto zaslouženě získal Martin Dvořáček reprezentující poslední sezóny OSTRAVA SQUASH KLUB. Martin Dvořáček se na tuto sérii velmi soustředil a krom pravidelných účastí sbíral i velmi hezká umístění. Hned čtyřikrát se probojoval až do finále a o jeho umístění na stupních vítězů nebylo pochyb. Třetí místo s nepatrným bodovým odstupem za svým týmovým kolegou z ligy družstev Martinem a velkým náskokem před dalšími pronásledovateli získal Aleš Kubíček (OSTRAVA SQUASH KLUB). Aleš prokazoval během sezóny stálou výkonnost, když všech svých 8 startů v seriálu proměnil v umístění mezi 2. až 5. místem.

Hodinky G-shock a pamětní poháry byly odměnou za celoroční zápolení nejen výše jmenovaným, ale všem hráčům, kteří se umístili do desátého místa celkově.

Celkové pořadí G-shock Czech Tour 2015/2016:
1. Babišta V. (7973b.), 2. Dvořáček (-229 b.), 3. Kubíček A. (-235 b.), 4. Klímek L. (-400 b.), 5. Holuša M. (-663 b.), 6. Němec M. (-716 b.), 7. Šimeček P. (-819 b.), 8. Dziak P. (-848 b.), 9. Hamřík M. (-1004 b.), 10. Brynda P. (-1136 b.)

Poslední zásadní ostravskou squashovou soutěží, kterou zbývá v této sezóně dohrát je Ostravská squashová liga. Po několika měsících bez překvapení, kdy paralelní nejvyšší skupiny vyhrávali první dva hráči celkového pořadí, se své příležitosti dočkali další.

Marcel Ujfaluši se po roce čekání dočkal skalpu třináct zápasů v řadě neporaženého Davida Juráně. Zvítězil i v dalších červnových duelech a přiživil tak svou nevelkou naději na zisk třetího místa celkově. K Marcelovým nadějím přispívá také prohra Mirka Sikory s Vladimírem Jirkou.

Vladimír Jirka rovněž vyhrál všechny červnové zápasy, když dokázal porazit i už jistého celkového vítěze soutěže a rovněž dlouho neporaženého Aleše Kubíčka. Vlaďá se tak mimo jiné nenápadně přiblížil hře o stupně vítězů v kategorii nad 40 let. Sportovně je třeba uznat, že jediným důvodem, proč této kategorii nedominuje, je to, že s hraním ligy začal až od ledna.

Dění v závěru squashové ligy se samozřejmě budu věnovat i v dalších vydáních okénka. Konec měsíce se blíží, nezapomeňte dohrát zápasy a vložit výsledky. Pro tento týden je to vše.

Aleš

PS: O mimořádném úspěchu Jana Koukala i o jeho soupeřovou raketou roztrženém obočí čtěte ZDE.

Zatím zde nemáme žádný komentář. Buďte první!

K přídání komentáře musíte být přihlášen.