15.11.2016 žádné komentáře
12514cf6742402f33880e3ea107425964ca808c7_medium
Mistr školil „céčkovou“ elitu na ostravském turnaji roku

Parťáci Juráň/Satke zazářili v nabitém poli 56 hráčů

Exkluzivní rozhovor s Pavlem Sládečkem ml.

2. díl D-TOUR SC FAJNE již tuto sobotu

Na kurtech sportovního centra FAJNE proběhl v sobotu turnaj, který lze bez nadsázky označit za největší ostravskou squashovou akci roku. Bohaté odměny pro umístěné hráče v kombinaci s nepřehlédnutelnou vlnou zájmu o soutěžní squash způsobily, že byla kapacita turnaje naplněna do posledního místa. Přebor Moravy a Slezska ve squashi mohl začít.

Favorit byl jediný – nenasazený ex-mistr České republiky Pavel Sládeček ml. Za běžných „céčkových“ okolností by se chtělo říct, že ho na cestě za titulem měli čekat jen ostřílení borci. Měli však smůlu. Pavel byl na turnaji zase po roce, a tak byl už pořádně natěšený. V prvním kole to odnesl Josef Fanta. Mezi šestnácti nejlepšími chtěl vzdorovat Mirek Sikora. I ten musel zkousnout Pavlovu squashovou lekci. Mirek má v poslední době vůbec „štěstí“ na podobné soupeře, a tak v žertu koketuje s myšlenkou, že se raději přihlásí do šachového kroužku. Ve čtvrtfinále a semifinále čekaly na Pavla opory prvoligových družstev Zlína a Uherského Hradiště - Martin Ředina a Jakub Zapala. Oba se chtěli vytáhnout a potrápit favorita. Oba museli zkousnout „kanárka“ a výsledek 0:3 na sety. Finále přineslo více výměn, ale i tak přesvědčivou výhru Pavla Sládečka nad Davidem Juráněm.

Právě David Juráň zaznamenal postupem do finále další výborný turnajový úspěch. „Dojmy jsou super. Soupeře jsem měl těžké (pozn. redakce: Strouhal, Kamp, Zoubek, Satke), ale prostě mi to dneska šlo. Už před losem jsem si říkal, že by bylo super zahrát si s Pavlem Sládečkem. To, že to bylo ve finále, je pro mě jen a jen bonus“, uvedl po turnaji spokojený David.

Snad největší pozdvižení způsobilo, že se mezi 4 nejlepší probojoval v nabitém poli 56 hráčů domácí Tomáš Satke. Dlouholetý kapitán úspěšného (dnes druholigového) týmu SC FAJNE vyzdvihoval přínosy spolupráce se svým trenérem Wankem. „Dneska to šlapalo, hrál jsem asi své maximum. Karlovo vedení dělá divy. V zápase o třetí místo už to bylo s Jakubem Zapalou bohužel bez šance.“

Turnaj poctila svou účastí také početná skupinka polských hráčů. Ti se rozhodně v silném poli neztratili. Za zmínku stojí například vyřazení nasazené pětky turnaje Martina Vaňka Tomaszem Wydmańskim z Katowic.

Pro věrné čtenáře Alešova úterního okénka se podařilo natočit unikátní materiál – rozhovor s vítězem turnaje Pavlem Sládečkem. Pokud jste zvědaví, jak často Pavel trénuje, jestli má stále ambice zahrát si na mistrovství republiky, nebo co míní o Koukalově snaze vyhrát 20 republikových titulů, určitě rozhovor shlédněte.

Podívat se můžete rovněž na fotoalbum z turnaje nebo na nezkrácený záznam posledního setu finálového zápasu mezi Pavlem Sládečkem a Davidem Juráněm.

Již v sobotu se na stejném místě bude konat 2. díl D-TOUR SC FAJNE. Zváni jsou hráči všech úrovní z Ostravy i okolí. Přihlašujte se ZDE.

Pro dnešek vše a těším se zase za týden.

Aleš

Zatím zde nemáme žádný komentář. Buďte první!


K přídání komentáře musíte být přihlášen.