3.1.2017 žádné komentáře
2a69aa6b4d05b88e3e4674ddc55859130d5ae4bf_medium
Vánoční turnaje jsou za námi

Neslavné pondělí českých juniorů na British Open

Již v sobotu béčko v Opavě a junioři na SC FAJNE

Pohled na český novoroční žebříček

Squashový rok 2016 v Ostravě symbolicky ukončily dva vánoční turnaje. Na SC FAJNE triumfoval nezdolný Tomáš Wrona, v Mariánských Horách vybojoval vítězství Dan Teuchner.

Vzhůru do roku 2017.

Každoročním šlágrem prvního squashového týdne je nejprestižnější juniorský turnaj světa British Junior Open. A jinak tomu není ani letos. Českou republiku zastupuje celkem 16 hráčů/hráček napříč kategoriemi. Po mimořádných úspěších Viktora Byrtuse z posledních let byl český fanoušek opět pln očekávání. Již první hrací den však znamenal konec v hlavním pavouku pro všechny hráče z české výpravy. Z ostravského pohledu přitahovala nejvíce pozornosti kategorie chlapců do 17 let. Beny Bergel prohrál hladce již při svém prvním utkání. Stejný osud v turnaji potkal dvě velké naděje českého squashe Ondru Vorlíčka a Viktora Byrtuse. Nejprve hladce přehráli soupeře z Anglie, následně však podlehli shodně 0:3 egyptským hráčům. Škoda, že na konfrontaci nejlepšího českého a egyptského juniorského squashe nedošlo později v turnaji…

Sestupme ale z hvězdných výšin trochu níže. Již tuto sobotu si mohou zahrát béčko v Opavě muži. Pro juniory je tu béčko v ostravském SC FAJNE. Přihlásit se dá nejpozději do dnešní půlnoci.

S novým měsícem (a rokem) je tu také nový národní žebříček*. Mužům stále kraluje Jan Koukal, jehož náskok se však tenčí. Na záda mu dýchá brněnské duo Dan Mekbib, Martin Švec. Na čtvrté místo se propadl „věčně druhý“ Petr Martin. Čechům dělá opět čest Jaroslav Čech, který útočí před mistrovstvím ČR na výhodnou osmou pozici.

Squashi zdar.

Aleš

*Žebříček v době uzávěrky okénka ještě nebyl zcela oficiální. Dojde-li k drobným změnám, mějte pochopení.

Zatím zde nemáme žádný komentář. Buďte první!


K přídání komentáře musíte být přihlášen.