24.1.2017 žádné komentáře
71db7af68448bdbdc0d8a4deaa146310440dda9d_medium
37 hráčů na céčku v SC FAJNE

Domácí hráči byli vidět

Jan Koukal opět vyučuje

V SC FAJNE proběhl v sobotu další céčkový turnaj probíhající sezóny. Početné pole 37 přihlášených borců bylo příslibem vydatného squashového dne.

Smolařem dne se stal Petr Šimeček, který do předkola vyfasoval prvoligového hráče Josefa Šebka. Ani poctivé ranní rozběhání v mrazivých porubských ulicích Petrovi nepomohlo a loučil se předčasně po porážce ve třech setech. Do turnaje nakonec nenastoupila nasazená jednička Tomáš Hanzelka. Při pohledu na los se zdálo, že finále Šichnárek vs. Šebek je neodvratitelné, což se později také potvrdilo.

V turnaji dosáhli výborných dílčích úspěchů domácí hráči. Juniorská naděje zdejšího klubu – Jakub Slavíček – si vyšlápla na soupeře zvučných jmen. Ve čtyřech setech si poradila s Petrem Stryjou a pak dokonce ve třech sadách s Miroslavem Ondruškou. Mirka možná poznamenalo poctivé sledování nočních přenosů z tenisového Australian Open, kvůli kterému se na zápasy příliš nevyspal. Hráči Viktoria Brno Tomáš Havlík a Michal Štěpán se nestačili divit, když proti nim nastoupil pro ně neznámý Jarda Štěpař. Jarda to na FAJNE umí. Ne náhodou se roky pohyboval v popředí Ostravské squashové ligy. Z nasazení soupeřů si nic nedělal a zaslouženě postoupil do čtvrtfinále. Tam nestačil na Davida Juráně. Ten postupem mezi čtyři nejlepší přiživil své šance zajistit si žebříčkové postavení umožňující start na áčkovém turnaji v Ostravě, který se koná již v únoru. Skvěle si vedl také Mirek Sikora, který vyřadil třinecké Moravce a Svrlanského. Po prohře s favorizovaným Šebkem si napravil chuť v zápase o třetí místo proti Davidu Juráňovi. Rovněž Mirek bude v novém žebříčku atakovat své kariérní maximum a tím i hranici pro start na turnajích kategorie A.

Do finále prošli dle očekávání hráči, jejichž úroveň je mnohem výše, než je u hráčů céčkových turnajů obvyklé. Vítězství si pohlídal Jakub Šichnárek, když pustil Josefu Šebkovi pouze jeden set.

V Praze na lednovém áčku vyučoval Honza Koukal. Zjednal si tak vítězstvím opět respekt před brněnskými pronásledovateli Mekbibem a Švecem. Před blížícím se mistrovstvím republiky tak vyslal jasnou zprávu o tom, kdo bude i letos favorit číslo 1. Na turnaji se představil také ostravský Pavel Sládeček ml. Vedl si velmi slušně. Prohrál pouze s Petrem Martinem a po devátém místě celkově poputuje opět vzhůru českým žebříčkem.

Nadcházející víkend bude opět plný squashe. Proběhnou další kola 1. - 3. ligy družstev. Počínání ostravských klubů jistě neunikne pozornosti v příštím dílu okénka.

Aleš

Zatím zde nemáme žádný komentář. Buďte první!


K přídání komentáře musíte být přihlášen.