14.2.2017 žádné komentáře
Ecffca8f240739b51937d9380d7c264e4a2b6461_medium
Ostravští hráči zabodovali na domácím áčku.

Hvězdy víkendu opět promluvily pro okénko.

Michal Štěpán výhrou céčka pobláznil Brno.

Blíží se další porce ostravského squashe.

Squash Klub Krnov ve spolupráci s SC FAJNE připravil další squashový bonbónek sezóny v podobě republikového turnaje mužů kategorie A. Místní borci tak dostali neobvyklou možnost zahrát si squash s nejlepšími, aniž by museli cestovat do Prahy či Brna. Ostravské kluby reprezentovalo hned 12 hráčů, což na áčcích rozhodně není obvyklý jev.

O tom, kolik turnaj přinesl překvapení, si můžete přečíst ZDE. Proč nehrál Honza Koukal a jak jeho neúčasti využila česká jednička Dan Mekbib, jste si již mohli přečíst TADY.

My se však pojďme podívat, jak si vedli nejlepší hráči, kteří se připravují na ostravských centrech. A pro pravidelné čtenáře okénka jako vždy něco navíc - rozhovory a další squashové drby.

Hned polovina Ostraváků musela o svou účast v hlavním pavouku bojovat v nepopulárním předkole. V repríze finále nedávného céčka se opět prosadil Pavel Sládeček ml. proti Davidu Juráňovi. David se nakonec stal jedinou ostravskou obětí předkola. Přesto si na turnaji dobře zahrál a na svém prvním áčku v kariéře porazil dva soupeře, kteří jsou na českém žebříčku před ním.

V prvním kole hodně překvapil Tomáš Hanzelka, který se na áčkovém turnaji objevil po delší odmlce. Poprvé v kariéře si poradil s raketlonovým mistrem Petrem Veselým, kterého po výborném výkonu porazil hladce ve třech setech. Láďa Burián, Marek Wojnarski a Petr Kopecký se museli sklonit před lepšími soupeři. S hlavním pavoukem se loučil také bombarďák Beny Bergel, který si napravil chuť světovým výkonem v doprovodné soutěži „Ostravská šupa“.
Porovnání aktuálních jedenáctek českého a polského žebříčku dopadlo ve prospěch Viktora Byrtuse, který si pohlídal zápas proti Kubovi Wasilewskému. Po zvládnutém předkole s Danem Kolínským čekala Aleše Kubíčka neřešitelná epizoda proti Martinu Švecovi. Uspělo duo z HKC Ostrava Zatřepálek, Šichnárek.

Nutno dodat, že u několika duelů s překvapivými výsledky to chvílemi působilo, jakoby pivovar „Nachmelená opice“, partner turnaje, poslal na kurt svého maskota.

Došlo i na „bratrovražedné“ souboje týmových kolegů o přední umístění. Jakub Šichnárek porazil Pavla Sládečka a Viktor Byrtus Kubu Solnického. Mládí vpřed. Vítězové se později utkali v souboji o třetí místo, kde byl úspěšnější Viktor a v patnácti letech si stoupnul poprvé na pódium turnaje kategorie A mužů.

Rozhovor s vítězem - Daniel Mekbib

Rozhovor s poraženým finalistou - Ondřej Ertl

Rozhovor s bronzovým Viktorem Byrtusem

Rozhovor s bramborovým Jakubem Šichnárkem

Ve finále přehrál Dan Mekbib Ondru Ertla 3:0 na sety.

Záznam finálového zápasu

Fotogalerie z áčka ZDE

Céčko v Brně
Několik borců z Ostravy se v sobotu vydalo do Brna na turnaj mužů kategorie C. Nejlépe dopadl Petr Rohun, který obsadil slušné 6. místo. K velké spokojenosti domácích fandů na Viktorii triumfoval Michal Štěpán a zařadil se tak do poměrně uzavřené společnosti vítězů céčkových turnajů. Gratulujeme.

Velké boje máme za sebou, nicméně sezóna pokračuje. Nejbližším turnajem ČASQ v Ostravě je déčko v rámci D-TOUR SC FAJNE. Takže neváhejte a přihlašujte se již nyní ZDE.

Aleš

Zatím zde nemáme žádný komentář. Buďte první!


K přídání komentáře musíte být přihlášen.