14.3.2017 žádné komentáře
3b610a6bd991adaba1670753c36837e2229e8e6b_medium
Squashový maratón v Ostravě u Havránka.

David Juráň opět na pódiu.

Týden Mirka Sikory ve squashové lize.

Nejbližší turnaje v Ostravě.

Céčko u Havránka přilákalo 31 hráčů, na které čekalo více než 10 hodin sobotního squashe. Ve startovním poli se objevilo mnoho zajímavých a kvalitních hráčů.

Turnaj začal velkým překvapením, když si na nedávného vítěze turnaje série D-TOUR SC FAJNE Martina Dvořáčka vyšlápl Petr Šimeček. Ani nejvýše nasazení hráči neměli na růžích ustláno. Tomáš Wrona vyřadil turnajovou dvojku Přibyla a vyškovský Pinka třetího nasazeného Marka Holušu. Překvapením bylo také vyřazení nasazené pětky Romana Moravce Pavlem Sládečkem.

Semifinálové dvojice (trochu dle očekávání) vytvořili David Juráň s Michalem Jirkou a David Hálek s Kamilem Jankovičem.

Po velké bitvě postoupil do finále Michal Jirka (11/5, 8/11, 11/9, 10/12, 11/8), který tak tuhý odpor na céčku snad ani neočekával. David Hálek si ze Slovenska, kde je aktuálně 26. hráčem žebříčku, odskočil do Ostravy zase po čase. Čekal ho aktuální vicemistr ČR v kategorii M45+ Kamil Jankovič. Ani Davida nic lehkého nečekalo a postup do finále vydřel výsledkem 11/3, 5/11, 12/10, 12/10.

V boji o třetí místo i ve finále už to bylo hodně o vůli a zbytcích fyzických sil. David Juráň se utkal potřetí v sezóně s Kamilem Jankovičem a poprvé ho dokázal porazit. Pro Davida je to v této sezóně již potřetí, co se na ostravském céčku dokázal probojovat až na pódium. Gratulace, Davide.

Finálový duel byl jasně v režii Michala Jirky, který porazil Davida Hálka 11/7, 11/6, 11/3. „Udělal jsem si hezký výlet do Ostravy. Byl jsem celkem zoufalý z této squashové sezóny, ve které jsem toho moc nenahrál. Bylo potřeba zvýšit si trochu sebevědomí", komentoval svůj triumf pro Alešovo úterní okénko šťastný vítěz.

Ostravská squashová liga má za sebou týden Mirka Sikory. Mirek si nejprve v rychlém sledu vyhrál všechny čtyři březnové duely squashové ligy a navrch vystřihnul hlavní roli v tomto trenérském videu. Dostal se tak, alespoň na chvíli, do čela žebříčku prestižní ostravské soutěže. Krásná práce, Mirku!

Tento týden si mohou hráči v Ostravě zahrát na jednom z následujících turnajů:

17. března (od 17h) proběhne u Havránka 3. díl série hráčů nad 40 let Hotel Excelsior Masters Squash Tour 2017.
Po dvou odehraných turnajích zatím vede Roman Moravec před Romanem Markem.

Ve stejný den (pátek, od 17:30) proběhne také otevřený tournament na Vědecko-technologickém parku VŠB - Zdravý RELAX. Přihlašujte se.

Pro tento týden vše.

Aleš

Zatím zde nemáme žádný komentář. Buďte první!


K přídání komentáře musíte být přihlášen.