10.10.2017 žádné komentáře
A359fe957a5dd1dc7b44bd4529ba087049915798_medium
Céčko na FAJNE vyhrál favorit Šebek.

Hráči Ostravské squashové ligy se rozhodně neztratili.

Nejlepší český junior tradičně triumfoval na Nordic Open.

AT COMPUTERS D-TOUR 2017/18 za dveřmi.

Foto z turnaje - ZDE.
V sobotu hostilo ostravské sportovní centrum FAJNE mistrovský turnaj mužů kategorie C.
Foto z turnaje - ZDE.

Céčko splnilo vysoká očekávání jak po sportovní, tak po organizační stránce. Přestože byly od prvních zápasů k vidění dlouhé vyrovnané bitvy, turnaj nabral rychlý spád a již po 15. hodině byl znám vítěz. Ale popořadě:

Již první kolo přineslo dva pětiseťáčky. V souboji stálice Ostravské squashové ligy s vycházející hvězdou se radovalo trochu překvapivě mládí. Kuba Slavíček totiž získal závěrečný set v poměru 11:9 a vyřadil (za mohutného povzbuzování Dobroše Vlčka) Marcela Ujfalušiho. Pět setů potřeboval rovněž třinecký Robert Svrlansky, aby otočil utkání proti Petru Šimečkovi. Nejvyšší kvalitu sliboval souboj Patrika Pelecha s Martinem Honkem. Patrik dal do zápasu všechnu sílu a ustřílel zkušeného squashového mistra z Brna již po třech vyrovnaných setech.

Nejzajímavějším výsledkem druhého kola se stalo třísetové vítězství nezdolného Jardy Štěpaře nad nasazenou trojkou turnaje Lukášem Kampem. Zapotila se i turnajová jednička Mirek Sikora proti Kubovi Slavíčkovi.

Čtvrtfinále přineslo krásnou bitvu dvou hráčů, kteří se letos představí v první lize družstev. Patrik Pelech skvěle zahájil utkání proti Josefu Šebkovi, ale po prvních dvou vyhraných setech mu došel dech. Do provozní teploty se po dalším maratonu s Oldou Kellnerem dostal Mirek Sikora.

O třetí místo se nakonec utkali Martin Vaněk a Martin Dvořáček. Zpočátku se zdálo, že Vaňous moc odporu klást nebude, nicméně jeho (možná trochu uspávací) taktika nakonec slavila úspěch. Finále si zahráli Josef Šebek a domácí Mirek Sikora. První tři sety nabídly relativně velmi vyrovnaný squash. Ve čtvrtém, posledním, ale už Mirkovi ujel vlak a musel poblahopřát lepšímu. Gratulace Pepovi Šebkovi do Brna!

Na republikovém áčku se tentokrát hráči ostravských klubů ve startovním poli neobjevili. Radoval se Martin Švec po těsném vítězství nad Uherkou.

Dalšího skvělého výsledku dosáhl ostravský Viktor Byrtus, když vyhrál pošesté v řadě prestižní Nordic Junior Open ve Švédsku. Ač je mu teprve 16 let, ovládl kategorii U19.

Již tuto sobotu proběhne 1. díl letošní D-TOUR na SC FAJNE. Pořadatelé lákají na hvězdné obsazení 3. dílu série. V únoru mají přijet na FAJNE dva hráči z nejužší světové špičky. A účastníci prvních dvou dílů D-TOUR si zajistí, že budou moci být při tom. Přihlašujte se ZDE.

Aleš

Zatím zde nemáme žádný komentář. Buďte první!


K přídání komentáře musíte být přihlášen.