24.10.2017 žádné komentáře
0d1e111fc8b9b865867f0c4659ebc8f525d2ced1_medium
Nový ročník 1. – 3. ligy družstev odstartován.

Jak se dařilo klubům z Ostravy?

Kam za squashem?

Očekávaný start 1. ligy žen a 1., 2. a 3. ligy mužů družstev je za námi. V soutěžích žen měří síly vždy trojčlenná družstva a Ostrava má ve skupině hned trojí zastoupení. Dva týmy poskládaly hráčky trénující na SC FAJNE, jeden ženy z CORKERS. Právě áčko SC FAJNE zahájilo sezónu skvěle. Tým (obrovsky spokojené) kapitánky Kláry Mihulové se usadil po úvodním víkendu na prvním místě skupiny a věřme, že před sebe jen tak někoho nepustí. Ač je v soutěži více kvalitních družstev, když se sejde sestava Mihulová/Badalová/Hrázská, šance jsou vždy vysoké. Špatně si nevedou ani rivalky z CORKERS, které mají zápas k dobru a jsou zatím čtvrté. Dle zákulisních zpráv, neověřených z více zdrojů, za tým CORKERS bojovala i těhotná Klára Doležalová. Cennou první výhru si připsalo i béčko SC FAJNE, ve kterém se ke zkušenějším holkám Barči Brodové a Sandře Jüttnerové přidala nadějná Kača Pavlusová.

I v 1. a 2. lize mužů začaly tentokrát z ostravských týmů velmi dobře družstva z SC FAJNE.

V první lize je situace nadmíru vyrovnaná. Drobný náskok pro Viktorii Brno vydobylo zejména silné trio Zapala/Roman Švec/Panáček doplněné Kristýnou Vykouřilovou. Zbývající týmy jsou srovnány těsně za sebou. S drobným odstupem za druhým SC FAJNE na čtvrtém a pátém místě následují dva týmy CORKERS Ostrava.

Ve druhých ligách mají zastoupení ostravské týmy hned ve dvou skupinách. „Znojemský okruh“ hraje SC FAJNE kapitána Šimečka. Družstvo je po prvním víkendu na klidném druhém místě, hned za superfavoritem skupiny ze Zlína. Za zmínku stojí 4 výhry juniora Kuby Slavíčka.

Klasický regionální okruh ve druhé lize rozehrál nejlépe (trochu překvapivě) tým SBA z ostravského Havránka, který táhl hlavně Lukáš Kamp. V blízkém kontaktu zůstaly tým Třince, který poskládal velmi slušnou sestavu, a tým SC FAJNE kapitána Satkeho.

Ve třetí lize si vede zatím nejlépe Bílovec. Následují ostravská mužstva v pořadí Havránek, CORKERS, Mariánské Hory a SC FAJNE.

Sezóna je v plném proudu. Na poslední chvíli je možno přihlásit se na velmi hezky obsazený turnaj kategorie B, který se hraje v sobotu na klouzajících kurtech krásného centra OMEGA v Olomouci. 11. listopadu pořádá Squash Klub Krnov 2. ročník Přeboru Moravy a Slezska (kategorie C)*. Přihlašujte se: béčko / céčko.

Aleš

* Prý se budou jíst i tyčinky na čas... Prebor-squash-11-2017.jpg

Zatím zde nemáme žádný komentář. Buďte první!


K přídání komentáře musíte být přihlášen.