10.4.2018 žádné komentáře
552bce6f6de59740edc266419c8f0ed082c6677f_medium
Ostravské týmy v 1., 2. a 3. lize družstev.

Pohled na celkové tabulky soutěží.

Kdo vyhrál, kdo se zachránil, kdo půjde do baráže?

V první lize žen má Ostrava trojí zastoupení, a to ve družstvech SC FAJNE ženy (áčko a béčko) a CORKERS W. Elitní výběr žen z FAJNE měl sezónu výborně rozjetou a měl reálné šance na vítězství v soutěži, které zajišťuje účast v baráži o extraligu. Nicméně zranění a nemoci tým před posledními zápasy zcela zdecimovaly. Vyrovnanou soutěž nakonec vyhrály ženy z Moravské Slavie Brno, a to těsně před ostravskými CORKERS. Třetí příčku obsadilo, i přes neúčast v posledních hracích dnech soutěže, áčko SC FAJNE. Béčko SC FAJNE obsadilo v závěrečné tabulce předposlední šestou příčku.

Místní první liga mužů nabízela po celou sezónu neuvěřitelně vyrovnanou konfrontaci všech šesti zúčastněných týmů. Soutěž nakonec ovládla Viktoria Brno, která stavěla zejména na rozdílových hráčích Marku Panáčkovi a Romanu Švecovi. Ostravské týmy se v závěrečné tabulce bily o každičký bod. Nakonec se vzorně seřadily na 3. - 5. místě v pořadí CORKERS B, SC FAJNE a CORKERS J. Junioři z CORKERS tak budou muset ještě zabojovat v květnové baráži, ale vzhledem k jejich kvalitě to, věřme, s přehledem zvládnou. Za výkony v celé sezóně si první ligu pro příští rok určitě zaslouží.

Regionálně příslušnou 2. ligu E vyhrálo s náskokem sedmi bodů družstvo SC FAJNE A. Tým poskládaný výhradně z hráčů, kteří si v Ostravské squashové lize odehráli své, může zabojovat o účast v první lize v květnové baráži, kde je však pravděpodobně nebude čekat nic jednoduchého. Na dalších místech se umístily družstva z Třince, ostravského Havránka a z Mariánských Hor. V paralelní 2. lize F (tzv. „znojemský okruh“) dominoval tým ze Zlína, který má jasné prvoligové ambice. Druholigové béčko SC FAJNE obsadilo v této skupině velmi slušné třetí místo.

Ze třetí ligy do druhé slaví postup SBA KORAS Team Ostrava. Druhé Mariánské Hory mají zřejmě „Černého Petra“, protože jejich bodový zisk na postup ze druhého místa, pokud se nestane něco neočekávaného, zřejmě stačit nebude. O lepší než čtvrté místo v celkové tabulce se připravil tým z SC FAJNE kontumací způsobenou špatným nasazením hráčů v průběhu soutěže. Pátí skončili hráči céčka CORKERS.

Buďme rádi, že v Ostravě squash žije a soutěže jsou prošpikovány zdejšími týmy, které se úspěšně perou o přední příčky.

Vítězům 2. ligy z SC FAJNE a pátému týmu 1. ligy CORKERS J nezbývá než přát úspěch v květnové baráži.

Squashi zdar – ostravskému zvláště.

Aleš

Zatím zde nemáme žádný komentář. Buďte první!


K přídání komentáře musíte být přihlášen.