8.9.2020 2 komentáře
B0285554a167545605158a444da4edd410d4270d_medium
Okénko je zpět!

Ostravské týmy v republikových soutěžích družstev.

Bývalá světová jednička na turnaji v Praze.

Nejlepší čeští junioři o víkendu na SC FAJNE.

Nechce se mi uvěřit, že od 80. vydání „okénka“ uběhly již skoro dva roky. Zdálo se, že další vydání squashového plátku již nepřijdou. Lid si žádal nové díly již dlouho, ale bod zlomu přišel až s neodolatelnou nabídkou manažersky nekonečně obratného Dobroše Vlčka.
Rozdávání radosti v Ostravské squashové lize z mé strany přerušeno - Alešovo úterní okénko obnoveno.

Squash na republikové úrovni byl prakticky ihned po odehrání březnového Mistrovství ČR v Ostravě zastaven. Až tento měsíc se dohrávají ligové soutěže družstev a několik dalších zajímavých akcí. Hráči se postupně seznamují s několika novými COVID-pravidly typu „do čeho se utírat a do čeho už ne“, podepisují čestná prohlášení o bezinfekčnosti, prostě mají zase o zábavu postaráno.

V extralize mužů má letos Ostrava hned dvojí zastoupení. Po víkendovém zakončení základní části soutěže si lépe vede tým z SC FAJNE, který ze druhého místa postupuje do play-off. Na chvostu extraligové tabulky zůstal celek Corkers Ostrava. Uvidíme, co přinese blízká budoucnost. V extralize žen má Ostrava také zastoupení. Ženský tým SC FAJNE je na tom stejně jako mužský a těší se rovněž na boje elitní čtyřky v play-off.

foto-k-oknu

V prvních ligách měla Ostrava rovněž zastoupení. Tým z SC FAJNE obsadil hezké druhé místo. Nováček soutěže z SBA Havránek letos spíše sbíral prvoligové zkušenosti, které určitě zúročí v dalších sezónách. V první lize žen obsadilo družstvo z SC FAJNE 3. místo, tým hráček z Mariánských Hor místo 6.

Ve druhé lize se nejlépe umístil tým z SC FAJNE (2. místo), ve třetí lize zvítězil tým z Mariánských Hor. Uvidíme, zda se těmto týmům podaří zajistit si start ve vyšších soutěžích pro příští sezónu. Držím palce.

V tomto týdnu se rozjíždí také světový okruh PSA, a to turnajem v Praze. Že se bude jednat o mimořádnou podívanou nepochybujte. Krom české špičky se představí i legendární francouzský hráč Grégory Gaultier. Více o akci v článku.

Již tento víkend se v Ostravě na SC FAJNE uskuteční Mistrovství ČR hráčů do 23 let a Mistrovství ČR družstev juniorů. Přihlášení hráči jsou zárukou kvality.

Přijďte fandit ostravským nadějím!

Squashi zdar!

Aleš

Komentáře (2)

7e47f54598dc88266d20dd4ea9bc1b965e458a8a_small

Wanke Karel Středa 09. Září 2020 12:48

Všichni jistě známe - "Kdo si počká, ten se dočká"! A my se dočkali! Těch pozitivních zpráv kolem nás poslední dobou moc není, takže děkujeme Aleši, že jsi se vrátil se svým úterním okénkem! Toto určitě pozitivní zpráva JE. S pozdravem K


K přídání komentáře musíte být přihlášen.