16.2.2021 žádné komentáře
C0da951684f748f0d6392f3c7bd984d012ba4c41_medium
Polský zpravodaj pokračuje.

Mládí vpřed a další turnaje.

Squashový kolotoč v Česku stále rezaví. Za to v Polsku se, i když s nižší frekvencí, stále točí!

Na konci prvního únorového týdne se tak odehrál béčkový turnaj v Čenstochové, kterého se na čtyřech kurtech účastnilo - v COVIDových časech neuvěřitelných - 47 hráčů. Z dlouholetých účastníků Ostravské squashové ligy se představila hned čtveřice hráčů.

Úvodní kola se hrála pouze na dva vítězné sety. Na počáteční nerozehranost trochu doplatil Petr Hlisnikovský, který podlehl svému soupeři v předkole. Další zápasy již vyhrával a umístil se na 34. místě.

Lépe si vedl Vašek Kučeja (27. místo), který nervózní zápas v předkole překlonil v rozhodujícím setu na svou stranu. Následně se musel sklonit před uměním nadějného polského juniora Nataniela Hernase.

Velmi dobrý turnaj odehrál Pavel Cigánek, který bez ztráty setu zvládl úvodní dvě kola turnaje. Pak byl již nad jeho síly budoucí vítěz turnaje – další nadějný junior Mikolaj Moncznik. Pavel bral nakonec hezké 13. místo s tím, že kdyby v některých momentech lépe ukočíroval emoce, mohlo to dopadnout i lépe.

Mně čekal po volném losu v předkole hned ostrý test v podobě mladého soupeře Kuby Zimeckého. Utkání se mi vcelku povedlo, ale v dalším kole mi bohužel nedal šanci již zmiňovaný Nataniel Hernas. Tréninkové manko bylo znát a nutno uznat, že mě soupeř téměř k ničemu nepustil. Navíc, co zkusil, to trefil. Následující zápasy byly již v mé režii a obsadil jsem 9. místo.

Určitě zajímavým postřehem z turnaje bylo to, že pódium turnaje této kategorie kompletně obsadili hráči, kterým je 16 nebo 17 let. Kluci ještě možná nemají úroveň top českých juniorů, ale i tak je patrné, že se úroveň mladých Poláků rok od roku lepší.

Další krásný turnaj v polském Slezsku se odehraje již tuto sobotu v Orzechu a opět u toho budou Češi. Uzávěrka přihlášek již tento čtvrtek ve 12:00.

Squashi zdar.

Aleš

Odkazy na v článku zmiňované turnaje:

https://bo5.pl/t3965/Z+Nowym+Rokiem%2C+Mocnym+Krokiem+w+Scout+Sport+B%2B-OPEN,9494.html#players

https://bo5.pl/t3824/%C5%9Al%C4%85ski+Squash+Open+II+-+vol+6+-+Squash+and+More+Orzech-OPEN,9204.html#players

Zatím zde nemáme žádný komentář. Buďte první!


K přídání komentáře musíte být přihlášen.