18.6.2015 1 komentář
56957d9baa6e62bc661b678dab1bd8926be55ae5_medium

FINÁLE SE BLÍŽÍ !

Boje o vítězné příčky jedou na plné obrátky!

Jak to jiskří v Mistrech?

Čtěte níže a zjistíte ...
Vítězové předešlých dvou ročníků Ostravské squashové ligy David Juráň a Marcel Ujfaluši svádějí neúprosný souboj o post letošního šampióna.
V sázce je mnoho. Rivalita roste. Oba hráči neponechávají nic náhodě a na své neúprosné zápasy si už shánějí i rozhodčí.

Marcel měl skvělý start do letošního ročníku a vytvořil si rychle pohodlný náskok. David zabral později. Od 1. února do 31. května prohrál jediný zápas (s Lukášem Klimkem) a Marcela v žebříčku dokonce předehnal. Zdálo se, že právě David je na nejlepší cestě za obhajobou loňského triumfu.

Aktuální červnové kolo ale začalo drobným překvapením.
David ztratil náskok dvou setů a v „nekonečném“ zápase prohrál s Alešem Kubíčkem (2:3 po 75 minutách hry). Marcel si s Alešem v pěti setech poradil a opět se vyhoupl do čela. Vzájemný červnový zápas mezi Marcelem a Davidem tak byl zároveň bojem o průběžné vedení v celé soutěži.
Jak to dopadlo? Kdo si vytvořil lepší výchozí pozici?

1. set - zápas začal v trochu nižším tempu. Parťáci z ligy družstev se oťukávali. Opatrnější hra více seděla Marcelovi, který si set pohlídal.

2. a 3. set - oba hráči výrazně zvýšili obrátky a začalo se hrát nadoraz. Fyzicky náročné výměny dokázal David zakončovat zejména vítěznými lajnami a obrátil výsledek.

4. set - Marcel statečně bojoval a nenechával Davida příliš bodově odskočit. David ale pokračoval
ve výkonu z předešlých setů a kráčel za vítězstvím. Dostal se až k mečbolu.
Ten Marcel velmi šťastně odvrátil. Následný servis zahrál přímo do nicku a rázem měl šanci srovnat stav setů. Využil ji.

5. set - smolná ztráta „vyhraného“ setu Davida poznamenala. Na jeho raketě byla patrná drobná nervozita. I když se v úvodu setu, i trochu se štěstím, dostal do vedení, Marcelův klidnější herní projev nesl své ovoce. Marcel byl v pátém setu lepší a vyhrál tak důležitý mač 3:2.

David je ale bojovník. Určitě zbraně ještě nesložil. V červnu už však bude mít po druhé těsné porážce spíše plné ruce práce s udržením se v elitní skupině.

Třetí místo v OSL celkově si zatím úspěšně hlídá Aleš Kubíček. Čtvrtý Jarda Štěpař by musel předvést parádní závěr, aby opustil bramborovou pozici. Mezi ženami jasně vévodí Verča Badalová, která je celkově na krásném 6. místě.

Do konce nám však ještě zbývá dost času. Jsme tedy zvědaví, jaké výsledky hráči předvedou v letních měsících. Jistého zatím není nic. Těšíme se na souboje o každý těžce vydřený bod!

Rakety nažhavit a opřete se do toho!
My držíme palce ;)
Aleš Kubíček

Komentáře (1)

Avatars_small

Hamřík Milan Čtvrtek 18. Červen 2015 22:40

Konečně komentář bez chyb. Žádná after party na Stdolní, žádné squshové rakety, žádné Divoké Karty, pěkná práce Aleši😊


K přídání komentáře musíte být přihlášen.