E080d10a8d2c7a178785aa69bf5a54e83a7c06c2_medium
FAJNE BÉČKO MUŽI

FOTKY Z TURNAJE ZDE

ZÁPAS Z TURNAJE ZDE

ROZHOVOR ZDE

Prosincový turnaj mužů kategorie B v Ostravě, měl předvánoční atmosféru, a to zejména díky
sněhové nadílce, která do Ostravy dorazila. Kromě sněhu dorazilo také 20 hráčů, kteří si to
rozdali o body do žebříčku, které si tak nadělili pod stromeček, někdo měl radost větší někdo
menší, ale na všechny se dostalo 😉.

ČTVRTFINÁLE
Do čtvrtfinále se probojovalo "jen" šest nasazených hráčů. Menší radost u stromečku měli
Lukáš Stupka, na kterého si vyšlápl junior Dominik Forgač a Miro Ondruška, který v pěti
setech podlehl Lukáši Kampovi, který kdyby nehrál pět setů, tak by byl hodně zklamaný.
Ve čtvrtfinále se Dominikovi nepodařilo navázat na skvělý výkon z prvního zápasu a podlehl
nasazené jedničce Martinu Ředinovi. Dalším postupujícím do semifinále se stal Martin Kantor,
který přehrál výše nasazeného Jirku Pinku v poměru 3:1. Druhou semifinálovou dvojici utvořili
domácí borci, když Aleš Kubíček tentokrát nedopřál Lukášovi radost z pětiseťáku a zvítězil
3:0 a Alex Kelar si poradil stejným poměrem s Petrem Rohunem.

ZÁPAS O 5.-8. MÍSTO
Zajímavý souboj se odehrál v plate o 5. – 8. místo kde Forgy přehrál Jirku Pinku ve velmi
hezkém zápase 3:2, potom už mu došly síly, ale s 6. místem z mužského Béčka může být více než
spokojen.

SEMIFINÁLE
Martinovské semifinále vyznělo jednoznačně pro Zlínského hráče. V domácím semi sice Alex
ztratil s Alešem třetí set, ale dalo by se říct, že zápas měl celkem pod kontrolou.

FINÁLE
Ve finále začal lépe Martin, když jeho zpomalování hry na Alexe platilo a Alex i díky šesti
nevynuceným chybám (chyba u Alexe znamená rána jak cyp do tinu 😊 ), vyhrál první set.
V dalších setech byl Alex trpělivější a naopak začal více kazit Martin. Alexovi se tak
poprvé podařilo Martina porazit a zaslouženě se radoval z první ho místa.

ZÁPAS O 3. MÍSTOO
Zápas o třetí místo měl dramatičtější průběh, a to jak pro hráče, diváky, tak i pro
pořadatele. Ve FAJNE se totiž hrál současně turnaj v badmintonu. A protože turnaje končily
téměř zároveň došlo k přetahování o stupně vítězů. Za stavu 2:0 a 10:8 pro Aleše se zdálo,
že bude vše ok, vyhlásíme squash a potom se přesuneme na beďas. Aleš si však chtěl zápas
o třetí místo řádně užít, takže třetí set prohrál 15:17. Stupně vítězů tak putovaly na
badminton a na squashi se šlo do čtvrtého setu, ten opět dospěli do tie-breaku, ale tentokrát
jsme potřebovali, aby Aleš naopak prohrál a zápas se protáhl, ať se stihne vyhlásit. Povedlo
se 😊. Martin vyhrál čtvrtý set 12:10. Badminton se v klidu vyhlásil a domácí opět mohli
fandit Alešovi. Ten využil domácích kurtů v pátém setu zvítězil 11:8 a obsadil celkové