Report - Mistrovský turnaj kat. B ve FAJNE

Záznam finálového zápasu ZDE

3.2. FAJNE přivítá na kurtech to nejlepší, co stávající svět squashe nabízí…
Ali Farag a Simon Rösner
Přijď se podívat, info ZDE

Téměř pět desítek hráčů zavítalo do Ostravského sportovního centra FAJNE. Bylo jen otázkou, kdo si přijel pro turnajový vavřín.
Nasazení dominoval 23. hráč republikového žebříčku Beny Bergel.
Ovšem za zády měl ve FAJNE téměř neporazitelného Kubu Šichnárka, stabilně hrajícího Ředinu, nasazenou dvojku Kubu Zapalu a černého koně turnaje Patrika Neuwirtha.

Předkolo
Romanu Moravcovi los nadělil Marka Holušu. Marek v poslední době zaznamenal výkonnostní skok a Roman měl oprávněné důvody k obavám o svůj postup.
Nicméně obavy se ukázaly jako liché. Marek nebyl v optimální formě a dokázal vybojovat pouze jeden set.
S předkolem se úspěšně vypořádali domácí hráči Martin Vaněk a Marcel Ujfaluši, kteří do hlavní části turnaje postoupili bez problému.
Divokou pětisetovou přestřelku předvedli kluboví spoluhráči Petr Šimeček a Divoká karta turnaje Pavel Holík. Z vítězství se radoval Šimeček.
Juniorští hráči Michal Macíček a Jakub Slavíček skončili poraženi. Michal až v pátém setu, kde psychicky nezvládl rozhodující set se zkušenějším Petrem Stryjou.

Semifinále Jakub Šichnárek vs Benjamin Bergel
Skokem jsme se posunuli do rozhodující fáze turnaje. Kluboví spoluhráči se znají velmi dobře z tréninků, kde spolu dle sdělení Kuby hrají vyrovnané zápasy.
Nicméně tentokrát Kuba neponechal nic náhodě a Benyho porazil ve třech setech.
První set předvedl kanonádu, kde dovolil soupeřovi jen pár bodů a následný vývoj zápasu si pohlídal.
Dle sdělení otce musel Beny prohrát, protože Kuba se jako fyzioterapeut o Benyho stará a v případě výhry by hrozilo snížení kvality poskytovaných služeb, případně zvýšení honoráře…

Semifinále Martin Ředina vs Patrik Neuwirth
Martin Ředina měl jako nasazená trojka potvrdit papírové předpoklady a zvítězit proti nenasazenému Patriku Neuwirthovi.
Opak byl pravdou, za stavu 5:1 v prvním setu zapnul Patrik na 100 % a přesnými údery získával jeden bod za druhým.
Jakmile získal převahu, začal v koncovkách setů bavit diváky svými nečitelnými údery.

Zápas o třetí místo Martin Ředina vs Benjamin Bergel
Martin Ředina od začátku vypadal velmi unaveně, a přestože se hrálo na dva vítězné sety bylo vidět, že se v zápase trápí. Přesto byl stav utkání po dvou sadách vyrovnaný.
V rozhodujícím setu se oba hráči dostali až do tiebreaku. Martin v průběhu výměn dostával křeče do stehen a většinu času v průběhu samotné hry trávil s bolestnou grimasou v předklonu.
Každý z hráčů měl na své raketě matchbol. Štastnějším se nakonec stal Beny Bergel.