8.10.2015 žádné komentáře
C2ae2f5fb0c921fac7382039df67591e64062de2_medium
Co se děje ve světě!

Olympiáda.. ožehavé téma mezi squashisty

Je to opravdu konec?

WORLD SQUASH DAY - 10.10.2015
Širokou squashovou veřejnost tvrdě zasáhlo rozhodnutí Mezinárodního olympijského výboru, který v pondělí 28.9.2015 již podruhé zamítl žádost o zařazení squashe do seznamu olympijských sportů.

Záporné rozhodnutí velmi zklamalo nejen vyslané zástupce Světové federace squashe, kteří před tokijskou komisí odhodlaně prezentovali olympijskou vizi. Součástí týmu vyslanců se staly také dvě japonské squashové naděje, šestnáctiletá Satomi Watanabeová a sedmnáctiletý Ryonusuke Tsukue.

Celé úsilí pro nominaci do olympijské rodiny sportů bylo mohutně podporováno kampaní, do které se zapojila celá světová hráčská špička v čele s hvězdami, jako jsou Nicol David, Ramy Ashour, Grégory Gaultier či Nick Matthew. V sérii exhibičních utkání se jim podařilo, s velkým úspěchem, přiblížit squash široké veřejnosti.

Ani taková snaha a zapojení však nestačilo a tak budou OH v Tokiu opět bez zástupců tohoto atraktivního sportu.

Nezdar neznamená, že vše rázem končí. Nekončí, jde se bojovat dále. Konečný a definitivní verdikt padne v srpnu 2016 na zasedání Mezinárodního olympijského výboru.

Je třeba se držet optimistického postoje předsedy Světové federace squashe Narayana Ramachandrana, který pronesl. „Náš sport hraje ohromné množství lidí každý den, týden co týden, vzkvétá na všech úrovních od rekreačních hráčů až po světovou špičku na mezinárodních turnajích. Budeme se neustále zdokonalovat a nepřestaneme usilovat o účast na hrách, které přijdou po Tokiu.“

Ano, ano! I vy všichni, svým aktivním zapojením jste součástí ohromného posunu, který squash udělal za posledních 10 let! Tak pojďme a opřeme se do toho! Pomůžeme dostat SQUASH na Olympiádu!

Začít můžete hned v sobotu 10.10.2015, která se stala celosvětovým dnem squashe! WORLD SQUASH DAY!!
Kolik kurtů zaplníte?? :D

Mír s vámi! :D

Market Badalová

Zatím zde nemáme žádný komentář. Buďte první!


K přídání komentáře musíte být přihlášen.