17.1.2023 žádné komentáře
0f62fa10f097199dd21f1f69eaa899fc05f759a1_medium

První “A” turnaj v novém roce.

Smutná zpráva ze Slovenska.

O uplynulém víkendu se uskutečnil první turnaj nejvyšší kategorie mužů. Náš klub zde
zastupovali tři hráči a nevedli si vůbec špatně. Alex Kelar, věkem ještě junior, se dostal
do turnaje na poslední chvíli, když se ještě v pátek před losem odhlásil kvůli nemoci
Marti Švec. Alex svoji účast chytil za pačesy a prohrál pouze první zápas s Ondrou
Vorlíčkem. Poté se poradil s Petrem Markem, který si v pátém setu utrhl achilovku, a my
mu přejeme brzké uzdravení a navrácení na kurty! Dále pak Kubu Zápalu a Luboše
Waltera a obsadil tak nečekané 9. místo!! Viki a já jsme bez problémů propluli
pavoukem až do semifinále. Bohužel jsme byli ve stejné části losu a utkali jsme se již
mezi čtyřma nejlepšíma. Po velice těsných a náročných třech setech (11:8, 11:9, 12:10)
jsem byl na konci šťastnější a postoupil tak do finále kde na mě čekal Dan Mekbib. Viki si
po velké bitvě a výborného squash poradil o třetí místo s Ondrou Vorlíčkem a obsadil
třetí příčku. Já jsem s Danem odehrál pouhé dva sety. V prvním byl lepší Dan a
zaslouženě ho vyhrál. V tom druhém jsem postupně dostával Dana pod tlak, bohužel ke
konci druhého setu Dan špatně našlápl na patu, a přesto že to ve třetím setu ještě zkusil
tak bohužel nebyl schopný pokračovat a utkání skrečoval. Já se tak mohl “radovat” z
vítězství na prvním “Áčkovém” turnaji v roce 2023. Ale přiznejme si, že skrečí nikdo
vyhrávat nechce. Přeji Danovi ať je co nejdřív fit a můžeme spolu hrát další bitvy!

Minulý pátek zasáhla squashovou rodinu zdrcující zpráva ze Slovenska. Úřadující mistr
Slovenska Miroslav Celler nás bohužel opustil, po nešťastném pádu ze schodů v noci