3cad15f4d0eac72ac2b3adba98a5ba6d77ca28ed_medium
Na chvíli v normálu

Solňa i Viki se cítili zase jako squashisti

Akademické hry v Praze

PSA turnaj v Praze
Už bylo na čase, aby se konečně zase konal nějaký ten turnaj. Pro mě (Solňa) to byl nakonec
docela perný konec toho podivného roku 2020. Jak jsem nehrál dva, tři měsíce turnaj, už si
pořádně ani nepamatuji, jak je to dlouho, tak v posledním týdnu před Vánoci jsem si zahrál
rovnou turnaje 3 (slovy TŘI)!!!

Prvním bylo Akademické MČR. Měli se hrát jednotlivci i týmy, ale to už PES štěkal ve čtvrtém
stupni a všechny sportovní centra byla uzavřená. Naštěstí se mohli odehrát alespoň jednotlivci
a nutno říct, že se letos sešla slušná konkurence. Hlavními favority na stupně vítězů byli – Jakub
Solnický, David Zeman, Ondřej Vorlíček a Michal Bodiš
. „Akademičky“ jsem hrál (Solňa) již po šesté,
ale takovou konkurenci nepamatuji. Po příjezdu nám byla zkontrolována teplota, antigenním
testem na COVID jsme prošli všichni (ufff) a tak jsme mohli jít na to. Byla na nás všech vidět
menší rozehranost, byl to spíš boj. Bojovat, to já umím (Solňa), nakonec jsem byl nejšťastnější
a mohl jsem si zpět do Ostravy přivézt již PÁTÝ titul Akademického mistra ČR. Důležitější pro mě,
ale byly zápasy, které jsem po delším čase mohl opět odehrát.

Řekl jsem si (Solňa), že nebudu šetřit síly a hned po čtvrtečních „Akademičkách“ jsem si zajel
v sobotu do polského Jastrzebie na Vánoční turnaj. V Polsku stačilo po příjezdu podepsat pár
papírů, že jsme nebyli pozitivně testovaní, ani v kontaktu s někým pozitivním a mohli jsme hrát.
Ve čtvrtfinále jsem se střetl se starým známým z dob juniorů Patrikem Pelechem. Bylo vidět,
že Patrik už spíše trénuje ostatní a taky se dává dohromady po operaci. Semifinále a finále
bylo vcelku v pohodě, takže se mi podařilo celý turnaj vyhrát. Zahrál jsem si dalších pár zápasů,
které se mi určitě budou hodit.

Posledním turnajem, ale nejdůležitějším, byl PSA turnaj s dotaci 10 000 dolarů v Praze. Účastnit
se mohli kromě Čechů, také hráči ze sousedících států nebo hráči, kteří delší dobu pobývají v ČR.
Před rozehráním turnaje se na poslední chvíli odhlásil jeden z německých hráčů. V turnajovém
pavouku nastalo pár změn. Například Vikimu změnili los tak, že náš společný zápas mohl nastat
až ve finále, původně jsme spolu měli hrát již ve druhém kole, což nás oba „velmi potěšilo“.
Představte si, že s někým každý den trénujete, někdy i dvakrát, turnaje hrát nemůžete, a když
už konečně jeden turnaj po pauze je, tak spolu hrajete v začátcích turnaje. No ještě teď mi z toho
naskakuje husí kůže.
Náš cíl společného finále nakonec nebyl tak daleko. Viki v semifinále dokázal porazit 98. hráče
světa Ageel Rehman, když zápas proti zavazejícímu a nepříjemnému soupeři zvládl výborně.
Já (Solňa) jsem se o to taky pokoušel, dřel jsem v semifinále, jak mi síly stačily a možná, kdyby
tam nestál ON, ale kdokoli jiný, tak by mi to k něčemu bylo. Jenže proti stál bývalý mistr světa
a dlouholetá stálice GREGORY GAULTIER. Opravdu nešlo dělat vůbec nic a po ani ne půl
hodině hry jsem odcházel poražen. Viki hrál ve finále také skvělý squash a uhrál o pár bodů
v setech víc než já. Vydržel s ním na kurtu víc něž půl hodinu, takže splnil můj cíl, který jsem
si před zápasem dával. Každopádně už na ty dveře k titulu klepeme dost dlouho na to, abychom
je už konečně otevřeli a ten titul získali. Věříme, že rok 2021 bude o poznání squashově lepší
než 2020 a i my si na ten titul PSA konečně sáhneme!

Foto finalistů Gregory Gaultier vs Viki Byrtus

Přejeme Vám do roku 2021 hodně zdraví, lásky a moře odehraných squashových zápasů!