6.5.2014 žádné komentáře
850a99c0ef13b8939c63549603f564e012906c3c_medium
výsledky oficiální ligy družstev ČASQ
hráči OSL postupují do II. ligy
družstvo žen skončilo na 2. místě

Uplynulý víkend proběhla závěrečná kola I. a III. ligy družstev

Jak si vedly naše týmy se dozvíte v následující reportáži

SC FAJNE muži A První hrací den - sobota 3. května 2014.
K tomuto důležitému troj-utkání jsme nastupovali na pozici domácího týmu, a proto jsme také plnili funkci pořadatelů. Soupeři byli následující: SBA KORAS Team Ostrava a Tupolev A+.
Toto utkání mělo speciální náboj - potkal se zde první (Koras) a druhý (SC Fajne A) tým tabulky. Jelikož do druhé ligy postupuje pouze vítězný tým, bylo potřeba tým Korasu bezpodmínečně porazit. Koras svá nedělní utkání předehrál s týdenním předstihem, a proto jsme přesně věděli, kolik bodů můžeme svému největšímu soupeři dovolit. Náš úkol byl jasný - v sobotním utkání jakýmkoli způsobem Koras porazit a zároveň na týmu Tupolev A+ získat minimálně stejně bodů, či více, než tým Korasu.
Většina utkání byla napínavá až do samého konce a k vidění bylo mnoho kvalitních výměn. Za náš tým proti Korasu začal na výbornou David Juráň, který smetl Masopusta 3:0 - toto jednoznačné vítězství svou nesmírnou váhu ukázalo až při konečném součtování. Ke druhému utkání nastoupil na pozici 1 Tomáš Wrona, který proti velmi dobře hrajícímu mladíkovi Niesnerovi bohužel neudělal set a zápas s Korasem byl tak opět naprosto vyrovnán. Ke třetímu zápasu nastoupil Tomáš Satke, který proti chytře hrajícímu Jirkovi moc nevymyslel a taktéž bohužel prohrál 3:0. Situace začala být dosti komplikovaná...
Před posledním utkáním nasazených dvojek byl úkol pro Jardu Štěpaře jasný - pana Hořínka z Korasu porazit jednoznačně 3:0 a zároveň v součtu bodů všech setů mít náskok minimálně 11 bodů. Jarda potvrdil svou formu a styl, s jakým své ligové zápasy zvládá a Hořínka vyprovodil jednoznačně 3:0 po setech 11:3, 11:5 a 11:6 a my se tak mohli radovat s veledůležité výhry nad týmem SBA Koras. Tým Tupolevu A+ jsme nakonec, stejně jako Koras, porazili 4:0 na zápasy a z utkání si tak odnesli maximální počet bodů. Velmi dobrý výkon zde předvedl Marcel Ujfaluši proti slečně Báře Krejčové.

Druhý hrací den - neděle 4. května 2014.
Po nervy drásající sobotě jsme jeli na poslední dvě utkání sezóny do Třince, kde jsme se utkali s domácímu SC SQUASH Třinec B a SCB Sport klub Bohumín. Pokud jsme chtěli postoupit, museli jsme proti těmto papírově slabším soupeřům pokaždé vyhrát 4:0 na zápasy a získat tak maximální počet bodů, čímž bychom se bodově dotáhli na vedoucí tým Korasu. Na většině utkání bylo dosti cítit to, že II. liga je velmi blízko:) Prvních několik utkání jsme zvládli poměrně hladce, ovšem s blížícím se koncem na nás dolehla síla okamžiku a začali nás trápit soupeři, se kterými bychom za normálních okolností neměli větší problémy. Vše vygradovalo v posledním utkání, ve kterém nastoupil Tomáš Wrona proti nasazené jedničce z Bohumína. První set Tomáš prohrál 8:11 a ve druhém již prohrával 0:5 a poté 2:6. V tuto chvíli Tomáš sebral poslední zbytky morálních sil, vyhrál jednu delší výměnu, ve které svého soupeře naprosto utavil, a rozběhl se směr II. liga nevídaným způsobem. Téměř ztracený druhý set dokázal otočit a vyhrát 11:7, třetí nemilosrdně 11:0 a čtvrtý již s přehledem 11:5 - zbytek týmu tak mohl radostně juchat a radovat se z postupu do II. ligy!!!

Dobré dílo se tak podařilo, a pokud nám to na ČASQ oficiálně potvrdí, měli bychom si v další sezóně zahrát II. ligu a vychutnat si tak další porci kvalitních zápasů. Z pozice kapitána musím především poděkovat Dobrošovi, že nás dal dohromady a Tomášovi Hanzelkovi a super herní a taktickou přípravu - bez jejich pomoci by se to určitě nepodařilo!!! Oba zaslouží velké díky!

Tomáš Satke

SC FAJNE ženy
Tento víkend byl ve znamení mnoha zápasů a závodů (Verča Badalová - koně) a aktivit (Linda Kašparová - Přijímací zkoušky, Silvie Hartmann - dovolená v Paříži :-D),tudíž bylo pro SC FAJNE ženy adrenalinovým zážitkem najít 3 hráčky do ligy. V celkovém pořadí jsme se celý rok držely na 2. místě za holkami, které spadly z EXTRA ligy. V sobotu jsem hrála s Hankou Fialovou proti ALL4sports girls z Ostravy, kde jsme utržily 2 prohry (1 zařídila naše třetí nehrající hráčka :-)), a v neděli proti Holkám z Mariánek a z Brna, kde jsme měly s Lindou Kašparovou vždy jednu výhru a dvě prohry. Boj o postup si tak necháme zřejmě na příští rok. Díky všem fanouškům za podporu a obrovská gratulace našim chlapům z SC Fajne muži A za postup.
Klára Mihulová

SC FAJNE muži B
V sobotu jsme nastoupili proti Bohumínu a dle pokynů jsme hráče ve skoro všech zápasech přejeli. Zaváhal jsem pouze já, když jsem prohrál s bohumínským "Messim" 3:2. Aleš, Michal i Seboš vyhráli s přehledem 3:0. V neděli naše družstvo předvedlo nejlepší výkon v první sezoně. Krejčího Topolev+ jsme dokázali porazit 3:1 na zápasy. Dušan zvládl zejména závěry setu s Domincem, Michal nenechal Zvěřinskému ani set. Já jsem trápil Krejčího a nakonec jsem mu sebral jeden set. Vítězství zpečetil Aleš, který kontroloval průběh zápasu s Holinkou a nakonec zaslouženě vyhrál.
Stejným poměrem 3:1 jsme celkově zvítězili také nad silnými Corkers. Dušan si snadno poradil s Vaňkem a Michal podobným způsobem porazil Oswalda II. Oswald I. porazil mě. Bohužel čtvrtý set se mi stal osudným, špatně došlápl a poranil si kotník. Pátý set jsem už pouze odchodil. Aleš udolal do posledního dechu vzdorujícího Drozda. Sérií vítězných úderů měl v koncovce pátého setu lepší ruku.V dohrávce posledního kola jsme s přesunuli v pondělí do SBA Havranek. V úvodních zápasech jsem nastoupil proti Marisovi s handicapem, který jsem si přivezl z nedělního zápasu. Lehce podvrtnutý kotník byl na výkonu vidět a nakonec jsem podlehl Marisovi 0:3. Seboš bojoval co mu síly stačili, ale díky nevynuceným chybám podlehl opavskému střelci v barvách Havránku 0:3. Po té na kurt naskočil Aleš, který stylem "povolit utáhnout" uvařil Petra Stryju.Ten po několika Alešově rybách nevěřícně kroutil hlavou a začal si uvědomovat že mu zápas protéká mezi prsty. Aleš nakonec v zaslouženě zvítězil 3:0. Poslední zápas skýtal neskutečně drama. Michal Kubíček naskočil proti suverenimu Kampovi. Několik lucky shotu, pár neskutečných výměn a zápas byl v tu ránu 0:2. Pak ale nastal obrat, Míša zabral a vyrovnal na 2:2. Poslední set byl klasickou přetahovanou, kde v koncovce byl šťastnější Lukáš a vyhrál 3:2. Děkuji za moc pěkné výkony všech. Myslím, že pokud zapracujeme na letní přípravě, budeme bojovat o přední příčky 3.ligy ne-li o postup :)
Zastupující kapitán
Petr Šimeček

Zatím zde nemáme žádný komentář. Buďte první!


K přídání komentáře musíte být přihlášen.