26.1.2016 2 komentáře
162bab14a9bd547912ba32a104b4ac727d3fbdb8_medium
Vláďa Jirka vlétl do ligy ve velkém stylu

Céčko v Olomouci s bohatou účastí hráčů z Ostravy

Zprávy z lednových turnajů v Ostravě

Další díl D-TOUR a AUTOCONT MASTERS CUP již tento týden

Po několika více či méně vydařených pokusech organizátorů OSL dostat do horních pater pyramidy další hráče, kteří pořádně rozvíří stojaté vody, se konečně podařilo. Zkušený Vladimír Jirka svou přesnou a chytrou hrou obral o body už nejednoho z letošních kandidátů na pódiové umístění. Zatím zůstává neporažen a uvidíme, zda pro jeho prvního přemožitele Dobroš brzy nevypíše odměnu.(?)

V lednu se také pořádně ukázal obhájce titulu David Juráň, který soupeřům nedal šanci a připsal maximum bodů. Naopak Mirek Sikora pár bodů ztratil a asi už se těší na únor, kdy se ostatním soupeřům ukáže opět v plné síle. Ve skupině Mistři 2A to vypadá na velké taktizování – pár dnů před uzávěrkou kola není vložen jediný výsledek. Pochvalu naopak zaslouží Vašek Kučeja, který vše vyhrál a postupuje do „Přeborníků jedničky“. Z Nadšenců mezi Přeborníky míří duo Lasoň, Broda, které bylo v lednu rovněž neporaženo.

V půlce ledna se vydala početná skupinka hráčů z Ostravy na céčkový turnaj do Olomouce. Nejlépe se prezentoval Lukáš Kamp, který porazil v zápase o třetí místo toho dne ve velké pohodě hrajícího Mirka Šenkeříka. Lepší byli už jen Radovan Kojecký ze Zlína a vítěz, raketový Maestro, Martin Honek z Brna. (pozn. autora: proslýchá se, že si Mirek Šenkeřík s Radovanem Kojeckým plánují cestu do Ostravy na sobotní déčko) Čtvrtfinálovou účast na turnaji vybojoval Michal Kubíček, který v dech beroucím zápase „uběhal“ Tomáše Wronu. Do stejné fáze turnaje jako Michal jsem se probojoval také já a náš kapitán Marek Holuša.

V Mariánských Horách pokračovala lednovým kolem série turnajů „o hodinky“. Za vítězstvím si kráčí bez problémů Vojta Babišta. Horký kandidát účasti na letošním mistrovství ČR opět nedal nikomu ze soupeřů sebemenší šanci. Ve skvělém rozpoložení hrál David Juráň. Ve skupině a poté i v zápase o třetí místo dokázal porazit silného Martina Dvořáčka. David prohrál jediný zápas na turnaji a mám docela radost, že to bylo zrovna semifinále se mnou.

V Ostravě probíhají v tomto měsíci i další menší turnaje s příjemnou atmosférou. O renesanci dřívějších časů se například pokouší jak nejstarší porubské centrum (Avízo), tak kurty v areálu Vědeckotechnologického parku při VŠB.

Nejvíce pozornosti však logicky láká 3. díl D-TOUR, který již tuto sobotu pořádá SC FAJNE. Už jen pohled na dosavadní přihlášené slibuje krásnou squashovou podívanou. Stále jsou volná místa, tak se přihlaste ZDE.

V pátek proběhne turnaj MASTERS, kde své kvality předvede zřejmě i zmiňovaný Vláďa Jirka.
Přihlas se ZDE

Aleš

Komentáře (2)

Avatars_small

Hamřík Milan Pátek 29. Leden 2016 16:48

Musel jsem Ti Aleši přidat komentář, abys nebyl smutný, že jsou Tvá okénka dlouhodobě bez odezvy😊


K přídání komentáře musíte být přihlášen.