sportovní centrum FAJNE 29.1.2016 300 Kč 04.12.2015 23:00 - 29.01.2016 12:00 19/24

Utkání základní skupiny

Pravidelný squashový turnaj série Masters tentokrát vyšel na pátek 29.1.2016. Z přihlášených 20 hráčů byly pouhé 2 ženy. S takovou budeme nuceni zavést nějaké ty kvóty. Roztřízení do skupin proběhlo klasickým způsobem. Nasazení hráči obdrželi divoké karty. Druhé pozice byly obsazeny podle aktuálního bodování tour. A zbytek dolosován.

Dnešního večera nastala věc neobvyklá, a to zcela vyjímečné nastoupení devítiletého Daniela Šrámka, který po domluvě doplnil do počtu skupinu A. A to pouze na utkání skupin.

Ještě než Dobroš stihnul turnaj prohlásit za zahájený, se ozval Pavel Balus s dotazem, zda bude občerstvení. Tímto se stal nejhladovějším hráčem večera.

Robert Turský, Marek Červek a Marcel Ujfaluši vyhráli své skupiny bez ztráty setu. Filip Juránek ač část svých utkání pouze odchodil a obsadil druhé postupové místo svou účast pro tento večer ukončil. Bohužel stále nemá 100% v pořádku kotníky. Pavel Balus preventivně hned od začátku zahazoval svou raketu. A Pavel Ludvík po zápase s Davidem Rechtorisem prohlásil, že takto uběhané zápasy už nechce.

Osmifinálová utkání
Vladímír Jirka v druhém setu udropoval Davida Rechtorise, Víťa Kazík porazil Emila Mohylu, Pavel Filipčík se posunul dále přes Pavla Ludvíka, Marek Červek zvítězil nad Robertem Zrastákem, Marcel Ujfaluši zvládnul urputnou Sandru Jüttnerovou, Jakub Skulina si poradil s dalším urpuťákem Jirkou Bystřičanem, Adam Uhlíř postoupil přes odstoupivšího Filipa Juránka a po ladné hře s Adreou Peterkouvou si své čtvrtfinále vybojoval také Robert Turský.

Čtvrtfinálová utkání
Vláďa Jirka působící dojmem uspávače hadů, avšak s velice účinnými údery si vybojoval čtvrtfinále nad Víťou Kazíkem.
Marek Červek nedal přiliš šancí Pavlu Filipčíkovi, stějně tak Marcel Ujfaluši Jakubu Skulinovi. Adamu Uhlířovi zřejmě neprospěla pauza v osmifinále, a tak podlehl rozjetému Robertu Turskému.

Semifinále
Vladimír Jirka v tomto kole již nestačil na Marka Červka. Zápas Marcela Ujfalušiho a Roberta Turského se musel rozhodovat až ve třetím setu. Chvíli to vypadalo, že by Marcel mohl odstoupit pro křeče v nohou. Lehké dramatično se rozhostilo ve chvíli, kdy byl Marcel s křečemi na zádech a na vedlejším kurtu se povedlo Pavlu Ludvíkovi vystřelit míček takovou silou, že zrušil lampu nad stoly, která se s rachotem poroučela na stůl, a v ten moment někdo zakřičel: „Pojďte mu pomoct“. Téměř to vypadalo, že lampa na někoho spadla. Naštěstí u stolu bylo pustoprázdno, a taktéž Marcel se z křečí dostal a zápas dotáhnul do vítězného konce.

Finále Marcel Ujfaluší vs. Marek Červek
Oba soupeři toho měli po předchozích zápasech docela dost a domluvili se na hře na 2 vítězné sety. První set vypadal jednoznačně pro Marcela až do stavu 6:2, kdy tento náskok začal Marek stahovat. Nevzdal se ani při skóre 7:10 a bojoval dále. Více než 2 míčky v tomto setu mu už ale Marcel nedovolil 11:9. Krátká pauza a jede se dále. Druhý set má podobu konce druhého. Přetahovaná o každý míček a zcela vyrovnaný boj. Za stavu 10:9 si Marcel počkal na pohyb Marka a zkušeně zakončil do protipohybu. Dobojováno a zasloužené vítězství „černého koně“ turnaje Marcel Ujfalušiho.