28.8.2015 žádné komentáře
8d38b4d34517cefe7d2a83902914882d1b5f455a_medium
Finálový zápas odehrán!

Konečný rozdíl mezi hráči pět bodů!

Kdo je vítězem?

Odkaz na videorozhovor s hráči zde

David Juráň obhájil titul mistra squashové ligy!

Marcel slibný náskok v prázdninovém kole udržet nedokázal.

V úterý 25. srpna proběhl dlouho očekávaný přímý souboj o titul mistra Ostravské squashové ligy. Oba hráči ještě pár dní před duelem absolvovali squashové soustředění. Zahráli si i na skleněném kurtu v polské Bielsko-Biale. Byli tedy velmi dobře připraveni.

Marcel i David k duelu přistoupili s nejvyšší vážností. Na sportovišti byli dlouho před zápasem a poctivě se rozehřívali. Mezi diváky na tribuně měli své partnerky, snad jako psychickou oporu. Aby se při zápase nehádali, domluvili si i vzácné rozhodcovské pomocníky – Dana Mekbiba a Tomáše Hanzelku.

Hned první míčky ukázaly, s jakou taktikou šli oba borci na kurt. Marcel hýřil aktivitou a úspěšně chodil i do riskantnějších zakončení. David zase trpělivě prodlužoval výměny a až na několik boastů hrál prakticky jen do zadní části kurtu. Aktivita slavila v první setu úspěch. Marcel byl v úvodu lepším hráčem a ujal se vedení 1:0 (11:6).

Marcel s přibývající únavou již neměl tolik klidu na zakončení a sem tam i něco pokazil. David se nenechal rozhodit a i v dalším průběhu zápasu věřil své „jednoduché“ taktice. Sázel na lepší fyzičku, nekazil a druhý set získal bez větších starostí pro sebe. Srovnáno na 1:1 (4:11).

Poslední dvě sady rozhodujícího klání byly podobné. Hráči bojovali úplně naplno, nevypustili žádný míč. Diváci tajili dech u několika velmi dlouhých a krásných výměn. Došlo i na tradiční drobnou rozepři mezi Marcelem a rozhodčími. :)

Naběhané kilometry navíc v přípravě v Davidových nohách ale byly znát. Třetí set získal David ve svůj prospěch v poměru 7:11. V závěru čtvrtého (posledního) setu ještě Marcel zabojoval a dotáhl výraznější Davidův náskok. Pokažený pokus o zkrácení od Marcela však udělal tečku za zápasem. 8:11 ve čtvrté sadě. 3:1 pro Davida. Závěrečné rozhovory s oběma finalisty přímo na kurtu a pak už jen Davidovy skromné oslavy.

David po neuvěřitelné stíhací jízdě předehnal Marcela. Nakonec oba borce v konečném žebříčku dělí zanedbatelných pět bodů. David jako první hráč v historii soutěže obhájil titul a stal se dvojnásobným vítězem OSL.

Připíše si za rok hattrick a získá putovní pohár natrvalo pro sebe?

Jsme zvědavi a o to více se těšíme na následující sezónu, která odstratuje hned 1.září.

Přijďte v pátek 4. září na slavnostní předávání pohárů a vyhlášení celkových výsledků squashové a badmintonové ligy. Začínat budeme od 18.00 hod v prostorách sportovní haly FAJNE v Ostravě Porubě.

Sportu zdar a squashi zvláště!

Aleš Kubíček a kol. :)

Zatím zde nemáme žádný komentář. Buďte první!


K přídání komentáře musíte být přihlášen.