15.3.2016 3 komentáře
7ec354217042d93d8d45adf0d0385c430d4ade17_medium
Fantastický squash na Céčku v SC FAJNE

Hráči Ostravské squashové ligy opět zabodovali

POKER – SQUASH & BADMINTON

4. díl D-TOUR již 26. března

Jak jste si přečetli v předchozím vydání Úterního squashového okénka, o víkendu byl před námi opravdový bonbónek v podobě mistrovského turnaje kategorie C v SC FAJNE.

1. kolo:
Hodně vzruchu přinesl již středeční los. Svedl totiž proti sobě již v prvním kole několik velmi pozoruhodných dvojic. V epických zápasech prvního kola se tak utkali například:

Tomáš Hanzelka vs. Patrik Žák
Zápas týmových kolegů z prvoligového družstva SC FAJNE a hráčů se zkušenostmi z mistrovství republiky mužů přinesl squash, který bral dech. Nejeden squashový odborník dokonce duel těchto hráčů označil za předčasné semifinále turnaje. Tomáš po vyrovnaném průběhu zápasu uhájil pozici nasazené dvojky v turnaji a Patrika udolal ve čtyřech setech. Tomášovi se na mistrovském turnaji podařilo přemoci Patrika vůbec poprvé, a to se prý potkávají na kurtech již 15 let.

Aleš Kubíček vs. Petr Rohun
Očekával se vypjatý souboj dvou tradičních rivalů plný lišáckých fint. Vyrovnaná bitva se však nekonala. Soustředění se a aktivní hra s minimem nevynucených chyb mi přinesla sladké vítězství ve třech sadách. Stejně jako Tomáš proti Patrikovi, i já jsem proti Petrovi uspěl na „velkém“ turnaji poprvé.

Miroslav Sikora vs. Michal Zoubek
V zápase dvou zkušených rutinérů byla otázka jasná – Mirkova fyzička nebo Michalův herní přehled? Nakonec z toho byla nádherná pětisetová bitva, kterou pro sebe urval Mirek (11:9 v 5. setu).

Další zápasy prvního kola nepřinesly žádná obrovská překvapení a hrálo se dále.

Osmifinálová utkání
Podařilo se mi vyzrát na nesmrtelného Jardu Štěpaře. Péťa Šimeček potrápil Fantu, dále však nepostoupil. Marek Holuša udolal v pěti setech Němce a vysloužil si tak možnost utkat se s favoritem turnaje Jakubem Šichnárkem. Mirek Sikora přemohl Romana Marka. Mírným zklamáním pro domácí bylo vyřazení Davida Juráně Michalem Štěpánem z Brna. Tomáš Hanzelka si podle předpokladů poradil se Sebošem Wolfem.

Čtvrtfinálová utkání
V zápase krátkých výměn jsem přehrál Josefa Fantu a postoupil mezi nejlepší čtyřku. Kuba Šichnárek si lehce poradil s Markem Holušou. Mirek Sikora porazil Jiřího Duška, který dříve v turnaji udolal Lumíra Klímka. Postoupil také Tomáš Hanzelka. Do semifinále se tak dostali hned tři hráči reprezentující domácí tým SC FAJNE a největší favorit turnaje Jakub Šichnárek (HKC Ostrava).

Semifinále / Zápas o 3. místo
Favorité Jakub Šichnárek a Tomáš Hanzelka přehráli své soupeře hladce ve třech sadách a stali se finalisty turnaje. V téměř gladiátorské bitvě poražených semifinalistů o třetí místo Mirek Sikora odvrátil mečbol a udolal mě 3:2 (12:10 v 5. setu).

Finále
Jakub Šichnárek jasně ukázal, proč byl ještě v roce 2015 hráčem top 10 mezi českými muži. Cit pro míč, lepší fyzický fond a herní přehled, to vše v souboji s Tomášem Hanzelkou hrálo v jeho prospěch. Finálový výsledek 11:7 11:3 11:3 hovoří za vše. Gratulujeme!

Hráči se již nyní mohou těšit na další turnaj. 26. března se koná v Ostravě 4. díl série "déčkových" turnajů D-TOUR SC FAJNE.

O tom, jak jde dohromady squash a POKER, se jistě dozvíte v některém z mých příštích okének. Již nyní si však mohou hráči Ostravské squashové a badmintonové ligy rezervovat své místo u stolu v kasinu. POKER FACE PARTY proběhne již tento pátek!

Aleš

Komentáře (3)

Cb1f0d5a70dd6284ccce9c4bf8bbaa0885a81156_small

Šimeček Petr Čtvrtek 17. Březen 2016 13:39

Je jen škoda, že v článku není zmíněn kanárek ze semifinálového zápasu, kdy Kuba Šichnárek rozdával na kurtu radost Alešovi :D

Avatars_small

Vaněk Martin Čtvrtek 17. Březen 2016 16:36

v článku tato trofej zmíněna není, ale podívej se na fotku, tam vidíš vylepeného ptáka na skle...v některých halách vyvěšují dresy hvězd, ve Fajne se na památku vylepují na sklo kanárci :-)

54c90d971ac0f69ce38d64fe5955ea2af2664272_small

Kubíček Aleš Pátek 18. Březen 2016 12:20

Ano, použil jsem pro ztvárnění situace (Martinem zmíněný) vizuálně-dramatický žurnalistický prvek - vylepeného ptáka.


K přídání komentáře musíte být přihlášen.