sportovní centrum FAJNE 16.5.2015 300 Kč 05.04.2015 00:00 - 15.05.2015 18:00 10/36

Bleskový turnaj, aneb jak to dnes uděláme s pavoukem

Následující turnaj se uskuteční 13. 6. 2015.
Přihlásit se můžete zde
Turnaj startuje v 9:00 hodin.

Foto z turnaje zde

Utkání základních skupin
Tentokrát se turnaj díky svátkům posunul až na 16.5.2015, tedy třetí sobotu v měsíci místo druhé. Možná za to mohlo teplé počasí, ale do turnaje nastoupilo 10, slovy deset hráčů včetně tří hráček.

Dnes to bude rychlovka :-)

Základní skupiny jsou rozlosovány dvě o pěti hráčích. Do první skupiny je nasazen Maik Fusik, do druhé David Kožušník. Zbylí hráči jsou do skupin nalosováni náhodně. Shodou okolností tvoří druhou skupinu hned tři Davidové.

První skupinu vyhrál bez ztráty setu Maik Fusik, dále za ním skončili Josef Andiel, Pavel Ludvík, Pavel Balus a Renča Hánová. Ve druhé skupině zvítězil se ztrátou jednoho setu David Kožušník, následován Davidem Hýžou, Davidem Rechtorisem, Sandrou Jüttnerovou a Janou Kovaříkovou.
Poslední zmiňovaná Renča Hánová bojovala se zarputilostí ji vlastní a odehrálu celou řadu vyrovnaných zápasů. Nechala se slyšet, že už nikdy na turnaj nepřijde, ale my doufáme v pravý opak!

Při tvorbě následného pavouka se Dobroš řádně zapotil a tato část zabrala poměrnou část turnaje (mohli jsme být doma o chvilku dříve :-)).

Osmifinálová utkání
Maik Fusik si lehce poradil se Sandrou Jüttnerovou. David Hýža se řádně zapotil s Pavlem Ludvíkem, ale vítězem se stal Pavel. Josef Andiel měl Davida Rechtorise již na lopatkách, ten se však nevzdal a zápas obrátil ve svůj prospěch. V čiště dámském boji zvítězila Jana Kovaříková

Čtvrtfinálová utkání
Vzhledem k počtu hráčů se zde odehrálo pouze jedno utkání. A to mezi Davidem Kožušníkem a Janou Kovaříkovou. Ač je David hlavně badmintonista, porazil squashistku Janu. Do semifinálových utkání postupují hráči, kteří zvítězili již v osmifinálových utkáních.

Exhibiční utkání Aleš Kubíček vs Lukáš KLimek
V průběhu turnaje proběhlo exhibiční utkání předních hráčů OSL.
Do Mistrovské skupiny 1 byl na Divokou kartu nalosován extraligový hráč HC SPARTA Lukáš Klimek (srdcem Vítkovičák).
Ve skupině si dokázal poradit s loňským vítězem OSL Davidem Juráněm, které porazil 3:1.
Aleš Kubíček byl rozhodnut jej porazit. Lukáše si byl prohlédnout na zmiňovaném utkání a uznal, že to asi nebude sranda.
Utkání mělo začít v 10:00, ale Aleš už s hodinovým předstihem zahájil warmup. Při samotném příchodu věcně konstatoval "nemůžu prohrát, to by byla hrozná ostuda".
Lukáš přišel v 9:55, lehce se protáhl a velmi dobře naladěn a připraven na lehké proběhnutí mohl zápas začít.
První set byl z obou stran lehce nervózní a oba soupeři dělali řadu nevynucených chyb. Set pro sebe urval Aleš.
Lukášovi se z tváře ztratil jeho věčný úsměv a bylo zřejmé, že soupeře podcenil. Do druhého setu nastupoval s opoznání větším odhodláním.
Ovšem Aleš nastartoval jiný squashový level. Dobíhal naprosto všechny míče a neustále překvapoval Lukáše skvělým pohybem.
Druhý set získal poměrně hladce 11:4! Když někdo v přestávce mezi sety zavtipkoval na adresu Lukáše, že zbývají "poslední tři sety", Aleš zavrtěl hlavou a konstatoval že jej jde dorazit.
V krátkém čase získal pro sebe i třetí set 11:4 a naprosto zaslouženě zvítězil!

Semifinále
Utkání Davida Kožušníka s Davidem Rechtorisem posunulo do finále Davida. Finalistou se stal ten, který byl všude, předvídal více míčků, a s tím druhým si jen pohrával. Ano, byl to David Kožušník.

Druhé semifinále mělo podobný průběh. Zde se setkal Pavel Ludvík s Maikem Fusikem. Z postupu do finále se radoval Maik Fusik.

Finále Kožušník vs Fusik
Oba aktéři finálového klání jsou v turnajové tour nováčky a získali do turnaje Divokou kartu.
Maik aktuálně trénuje ve FAJNE se trenérskou legendou Karlem Wankem a výsledky jsou vidět.
David se ani nestačil rozkoukat a už prohrával první set. Maik se s ničím nepáral a hrál jednu bombu za druhou.
Především údery v zadní části kurty dělaly badmintonistovi Davidovi problémy.
Do druhého setu David obdržel nové taktické pokyny, aby se s Maikim nesnažil hrát squash, ale pokusil se ho překvapit a kdykoliv zkusil zaútočit z voleje. Tato hra mu je ostatně bližší (pozn. redakce: v badmintonu se hrají všechny míče z voleje" :) )
David to začal střílet hlava nehlava, a Maik chvíli netušil co se děje a přistoupil na soupeřovu hru. David se ujal vedení, ale to už se Maik uklidnil, začal trpělive sbírat balóny a čekal na Davidovy nevynucené chyby. Nepříznivé skóre otočil na svou stranu a zvítězil i ve druhém setu. Třetí set byl jednostarnnou záležítostí a po pár minutách se Maik mohl radovat z prémiového vítězství na turnaji OSL.