sportovní centrum FAJNE 27.1.2017 300 Kč 25.11.2016 23:00 - 27.01.2017 12:00 10/24

Bude či nebude?

Byla otázka ještě pár dní před konáním samotného turnaje, kdy počet přihlášených stagnoval na čísle šest. Den předem se přihlásili další dva hráči. S tím už se dá hrát. Nicméně, kolik nás bude doopravdy hrát, bylo do poslední chvíle tajemstvím. Chvíli před losováním už to bylo jasné. Deset!

Rychlé promyšlení herního systému. Na skupiny a pavouka je to málo, na systém každý s každým zase hodně. I zvítězil kompromis. Dvě skupiny po pěti. Posléze dle umístnění z prvních míst o první a druhé místo, z druhých o třetí a čtvrté atd.

A jde se na to. Vzhledem ke zvolenému systému je svým způsobem každý zápas rozhodující. Jedině vítězové skupin mohou ovládnout celý turnaj.

Za své hovoří Fredyho bolestivá grimasy, kdy od soupeře dostal velice nepříjemně přes prsty, které posléze ledoval. Po krátké pauze se otřepal a pokračoval dále v turnaji.

Pro Davida Hýžu je kurt zase poněkud malý aneb na co brzdit, když mě zastaví sklo (a to hned dvakrát po sobě).

Zápas za zápasem se turnaj posouvá ke svému vrcholu. Obě tabulky skupin se plní výsledky. A jak je z výše uvedeného jasné, místo to bylo o „život“.

A nyní si svou vsuvku vybrala také technika. Při zapisování závěrečných výsledků a pořadí ve skupinách systém spadl. Chvíle napětí, nabíhá. Kde, že máme tu zálohu. Aha není. Přichází na řadu papír a hlava.

Skupina A dopadla s výjimkou první dvou míst tak, jak byla rozlosována. Skupina B se krapet zkomplikovala. Hráči na 3-5 místě se porazili navzájem a rozhodnout muselo až skóre.

A jaké jsou tedy dvojice do bojů o konečné umístění?

1-2 místo Ujfaluši : Hořínek
3-4 místo Holík : Kazík
5-6 místo Šrámek : Švidrnoch
7-8 místo Hanusek : Rechtoris
9-10 místo Hýža : Střondala

V zápasech o 3-10 místo byly všechny až na duel Hanusek-Rechtoris třísetové. Tomáš Střondala svou zdržovací taktikou získal s Davidem Hýžou alespoň setík. Fredy Šrámek za použití kouzelných formulí (v televizi by to znělo píp, píp, píp) zdolal Marka Švidrnocha. Pavel Holík s Víťou Kazíkem předváděli neskutečný boj o každý míček, který Víťa zakončil kraťasem do pravého růžku těsně nad tin.

Na řadu se konečně dostává finálový zápas: Ujfaluši x Hořínek

Těžko říci jestli na Pavla dolehla únava nebo to bylo delší pauzou, ale v prvním setu působil značně nejistě. Velké množství nevynucených chyb znamená vítězný set v poměru 11:3 pro Marcela.

Finálový rozhovor

Záznam finále

Chvilička oddechu a nástup. Marcel si drží svou fazónu. Pavel se otřepal a oproti prvnímu setu je k nepoznání čímž začal Marcelovi komplikovat jeho cestu k vítězství. Ani to však nestačilo. Marcel vyhrává 11:7 a stává se vítězem 4. turnaje Autocont Masters 2016/17.