SC HAVRÁNEK - Ostrava-Zábřeh 10.10.2020 400 Kč 29.09.2020 12:00 - 07.10.2020 10:00 27/36

Reportáž z turnaje

Další turnaj se uskuteční 7. 11. 2020 v SC Mariánské Hory !
Přihlášení výhradně přes web ČASQ ZDE.

Foto z turnaje v SBA Sportcentru Havránek ZDE

Finálový zápas ZDE

Rozhovor s finalisty ZDE

Výsledky turnaje v SBA Sportcentru Havránek ZDE

Reportáž z prvního turnaje OSTRAVA SQUASH C-Tour 2020/2021

První kolo osmidílného seriálu se odehrálo ve sportovním centru SBA Havránek.
Zúčastnilo se ho 27 hráčů z 8 klubů - domácí SBA Squash club, Corkers Ostrava, OSTRAVA
SQUASH KLUB, SC Squash Třinec, Spolek sportu Ostrava, Squash Klub Krnov, Squash Viktoria
a Squashový klub mládeže Olomouc.
O dramatické zápasy nebyla nouze. Turnaje se účastnili ostřílení matadoři, ale také mladíci,
kteří nedali svou kůži zadarmo. Navíc přijel zamíchat kartami jeden velice zajímavý hráč,
který se na turnaji ČASQ objevil po více než dvou letech – Jakub Šichnárek.
Tak jdeme na to postupně.

1. kolo (1-32)
Turnajové nasazení nemělo v prvním kole tentokrát velkou váhu. Jediné drama bylo v zápase
mezi Borisem Henešem a Petrem Nesladkem. Až pátý set rozhodl o postupu Borise. Ještě jeden
zápas zmíníme. To Roman Moravec má standardně první kola na turnajích tak nějak „na ho…“.
No a tentokrát mu ani los moc nepřál. Sice měl za soupeře až turnajovou devatenáctku, ale tou
byl favorit celého turnaje Jakub Šichnárek. A ostatní zápasy? No, prostě, kdo postoupit chtěl,
tak ten hold vyhrál a postoupil.

2. kolo (1-16)
Toto kolo je vždy takový turnajový zlom. Vítězové jdou do čtvrtfinále a pomalu kutí plány na
boje o stupně vítězů. Na poražené zůstane jen boj o co nejlepší bodový zisk do žebříčku ČASQ.
Šest zápasů dopadlo podle papírových (žebříčkových) předpokladů. Tři sety stačily k postupu
do osmičky - Martinovi Sládečkovi, Jakubovi Šichnárkovi, Jiřímu Pinkovi, Lukáši Kampovi,
Tomáši Taušovi a Petrovi Hlisnikovskému
. Jejich soupeři byli odsunuti k bojům o nižší patra
turnaje – Michal Farník, Ladislav Němeček, Boris Heneš, Martin Kantor, Martin Janečka a Pavel
Chodura. Dva zápasy si zaslouží více pozornosti. To, když Pavel Cigánek před zápasem bojovně
naladěný říkal - „jdu porazit Kelara“. Ukázalo se, že slova nic neznamenají, moc šancí neměl,
rychle a v pohodě hrající Alex po zásluze postoupil. Osmičku čtvrtfinalistů doplnil další mladík
Matyáš Hrubý, který ač prohrával dva nula, zápas otočil a v pětisetové bitvě zvítězil nad dvojkou
turnaje Vojtěchem Mohelníkem.

Čtvrtfinálové zápasy
Ve čtvrtfinále se představili čtyři nasazení a čtyři nenasazení hráči. Turnajová jednička Martin
Sládeček narazil na také velice razantně hrajícího Alexe Kelara. Bitvu rozhodl až pátý set,
Alex měl více sil a postoupil do semifinále. Ostatní tři zápasy byly již pouze třísetové. Jiří Pinka
neměl moc šancí proti Jakubovi Šichnárkovi, v posledním setu dostal dárek v podobě „kanára“.
Lukáši Kampovi vzdoroval Tomáš Tauš, ale Lukáš si postup pohlídal. Posledním semifinalistou
se stal Matyáš Hrubý, kterému zápas malinko ulehčil Petr Hlisníkovský.

Semifinálové zápasy
První semifinále bylo soubojem 19. a 20. hráče podle nasazení a žebříčku ČASQ. Všichni,
ale věděli, že tato čísla těmto hráčům nesluší. Herně jsou prostě jinde. Mladíček Alex Kelar
makal, jak nejvíce to šlo, ale zkušený Jakub Šichnárek poprvé musel ukázat, co opravdu umí.
Jakub nepřipustil drama a zaslouženě postoupil do finále. Jeho finálovým soupeřem byl
mladík Matyáš Hrubý, který doslova vydřel postup nad Lukášem Kampem až v pátém setu
nejtěsnějším možným bodovým rozdílem.

Zápas o třetí místo
Alex Kelar si v zápase o třetí místo vedl malinko lépe než jeho protějšek Lukáš Kamp. Hrály
se čtyři sety, které byly poměrně těsné, ale tři z nich Alex uhrál pro sebe. Mladík bral za ně
bronz, na Lukáše zbyla nepopulární „brambora“.

Finálový zápas
Finálový zápas obstarali Jakub Šichnárek a překvapení turnaje Matyáš Hrubý. Přes zbytky sil
a velkou snahu Matyáš brzy pochopil, že k extraligovému squashi Jakuba mu ještě něco chybí.
Tři sety, z toho jeden „kanár“, ho určitě neodradí, ale spíše nabudí k další tréninkové dřině.
Prvním vítězem turnajového seriálu C-TOUR 2020/2021 se stal po zásluze Jakub Šichnárek!

Záznam finálového zápasu

Rozhovor s finalisty

Na viděnou při dalším turnaji tohoto seriálu!

Děkujeme za podporu města OSTRAVA!!!
Děkujeme za podporu Moravskoslezskému kraji!!!

První turnaj osmidílné turnajové série čtyř squashových klubů ze dvou měst
a čtyř squashových center. Je otevřen pro hráče kategorie "C" dle žebříčku ČASQ.

Na turnaje se přihlašuje výhradně přes webové stránky ČASQ.

Hráči, kteří se zúčastní "Céčkových" ČASQ turnajů (viz. níže a letáku), budou rovněž
zařazeni do tohoto seriálu o "Přeborníka Moravskoslezského kraje hráčů kategorie C".