sportovní centrum FAJNE 13.12.2014 300 Kč 10.11.2014 00:00 - 12.12.2014 20:59 18/36

Bleskový turnaj

Dříve než se pustím do reportáže, mám zde ještě pár organizačních záležitostí.

První turnaj roku 2015 se uskuteční 10.1.2014. Přijďte vypotit aspoň trochu toho cukroví a salátů. Přihlásit se můžete zde.

Začátek turnaje je stanoven na 9 hodinu. Buďte proto, prosím dochvilní a doražte před 9.

Foto z turnaje zde

Utkání základních skupin.

Jelikož se ve stejném termínu konalo druhé kolo ligy mužů, dostali šanci se ukázat především hráči amatérští. Mezi ty se vmíchal Tomáš Wrona, tvrdíc, že na ligu nemůže, že je zraněný. Za to také dostal odměnu v podobě hendikepu 0:6 v každém setu proti mužům a 0:8 proti ženám. Nasazenými hráči skupin se stali Tomáš Wrona, David Rechtoris, Michal Šlachta a Jiří Peroutík. Jediným z nasazených hráčů, který potvrdil roli skupinové jedničky se stal Michal Šlachta. Ve skupině A vyhrál Pavel Holík, který porazil Tomáše Wronu 2:1.

Osmifinálová utkání

Pavel Holík porazil Hanku Myškovou. Michal Pelech hrající teprve 2 měsíce (i když s tenisovými zkušenostmi) přehrál Davida Rechtorise. Mirek Pelech se dále probojoval přes Jirku Bystřičana. David Hýža podlehl výborně hrajícímu Radku Dudeškovi. Michal Šlachta si poradil s Kamilou Linzer. Tomáš Wrona nepustil dál Jirku Peroutíka. Kamil Broda hrající tenisovým stylem měl vcelku jednoduchou práci s Tomášem Střondalou. Jan Konečný vyhrál nad Markétou Kalužovou.

Čtvrtfinálová utkání

Pavel Holík se posunul dále přes Michala Pelecha. Mirek Pelech nestačil na Radka Dudeška. Tomáš Wrona, přestože zraněný a s hendikepem vystavil stopku Michalu Šlachtovi. Kamil Broda ukončil šance na lepší umístění Janu Konečnému.

Semifinále

Radek Dudešek, který vypadal, že by se mohl stát druhý finalistou nakonec nestačil na dosud neznámého hráče Pavla Holíka. Tomáš Wrona je stále k nezastavení, poráží Kamila Brodu a postupuje tak do finále.

Vložený turnaj žen

Po pohledu na pavouka Dobroš zjistil, že se nám všechny tři ženy sešly v boji o 13-16. místo a vyhlásil dámský miniturnaj. Ten jen lehce narušoval David Hýža. David Hýža porazil Hanku Myškovou, kterou poslal do zápasu o 2.-3. místo. Kamila Linzer vyhrála souboj s Markétou Kalužovu. V zápase Hanky a Markéty dominovala Hanka, která si tak zasloužila 2. místo. Kamila měla již po výhře nad Markétou zajištěno prvenství v tomto dámském miniturnaji. To ještě ztvrdila vítězstvím nad Davidem Hýžou.

Pořadí miniturnaje:

1. Kamila Linzer
  2. Hanka Myšková
  3. Markéta Kalužová

Finále Tomáš Wrona vs Pavel Holík

Oba pánové se dohodli na hře na 3 vítězné sety. Tomášovi nadále zůstal hendikep 0:6. První set získal Tomáš. Druhým setem se Pavel vrací do hry a srovnává stav na 1:1. I když Pavel hrál velice dobře, možná přemíra snahy, možná vidina toho, že vede 6:0 způsobila kupení chyb. To usnadnilo Tomášovi práci. Ani prasklý výplet Tomášovy rakety na obrazu hry nic nezměnil. I s půjčenou raketou dosáhl vítězství 3:1.

Suma sumárum Tomáš si pro příště dá před turnajem ještě Lysou ať mají ostatní ještě trochu vetší šanci (když už ani zranění, hendikep a prasklý výplet nepomůžou).

A kdo je Pavel Holík? Jak vidno, hráč se který je třeba do budoucna počítat. Přijel k nám z Krmelína. Squash si dříve chodil jen tak pinkat. Před turnaje absolvoval pouhé dva tréninky s Klárou Mihulovu. A na turnaji? Na turnaji byl poprvé. Tedy klobouk dolů před předvedeným výkonem.