sportovní centrum FAJNE 11.5.2019 0 Kč 14.04.2019 00:00 - 08.05.2019 10:00 40/40

Reportáž z FINÁLE, devátého turnaje OSTRAVA SQUASH C-Tour 2018/2019

„Finálové“ kolo devítidílného seriálu se odehrálo ve sportovním centru FAJNE.
Pořadatelem povedeného turnaje byl Squash Klub Krnov.
Zúčastnil se ho slušný počet 40 hráčů z 11 klubů - Corkers Ostrava, OSTRAVA SQUASH KLUB,
SBA Squash club, SC Squash Třinec, Spolek sportu Ostrava, Squash Klub Krnov, Squash Moravská
Slavia Brno, Squash Viktoria Brno, Squashový klub mládeže Olomouc, TJ Slovácká Slavia Uherské
Hradiště a Vysokoškolský SK Univerzita Zlín.
Toto kolo již nemohlo nic změnit na pozici lídra celého seriálu, kterým se stal Martin Sládeček!
Byl jedním z nejpilnějších sběratelů bodů společně s Markem Holušou a Michalem Farníkem,
chyběli pouze na jediném turnaji této devítidílné série.
Na turnaji se kromě squashové radosti rozdělovaly také velice hodnotné ceny. Na umístěné
hráče čekaly finanční odměny, poháry, modely aut BURAGO a různé další ceny od sponzorů.
Třešničkou na dortu byly losované ceny (pobyty, poukazy) v celkové hodnotě 27 000 Kč!!!
Nesmím také zapomenout na hladký průběh turnaje s občerstvením, rautem, tyčinkami HAVLÍK a
NACHMELENOU OPICÍ, což zajistil tým organizátorů.
Někteří byli na závěr mile „nachmeleni“, ale jdeme ke squashi.

1. kolo – předkolo
Vzhledem k počtu hráčů museli někteří absolvovat „předkolo“. Tyto zápasy určily, kdo doplní
herní pavouk na 32 hráčů, a kterých osm hráčů se popere o 33 až 40 místo.
Veronika Jirková překvapila rychlostí úderů Michala Šomana, Viktor Urban nedal šanci Martinu
Pekárkovi, Martin Kantor přešel přes Miroslava Krejčího, Petr Šimeček zaskočil Michala Zoubka,
Vladimír Jirka nedal šanci mladíkovi Tomášovi Holinkovi, Michal Farník nestačil na Radovana
Kojeckého
, v souboji žen si juniorka Sofie Hausknotzová poradila s Ivetou Ferdusovou, pět setů
k postupu potřeboval Pavel Brichta, udolal Petra Hlisnikovského, naopak hladce postoupil Lukáš
Klimek
, tomu na zápas nedorazil nemocný František Partyš.

2. kolo (1-32)
Zmíním pouze utkání, která byla konečná pro nasazené hráče. Veronika Jirková vystavila stopku
Jiřímu Pinkovi, turnajové devítce. Brzy skončila také turnajová šestka Petr Rohun, slitování s ním
neměl Martin Kantor, který Petra v pěti setech udolal. S porážkou se musel smířit také Michal
Štěpán, nasazená pětka, nad jeho síly byl Radovan Kojecký.
Až na výše uvedené, bylo druhé kolo podle papírových předpokladů. Turnajová jednička Filip
Nosek
i ostatní výše žebříčkově postavení hráči jdou pavoukem dál.

3. kolo (1-16)
Pomalu jde do tuhého! Turnajová jednička Filip Nosek přehrál Petra Stryju. Přes dalšího chlapa
se už Veronice Jirkové postoupit nepodařilo, stop jí vystavil jeden z favoritů Martin Sládeček.
Ve slušném výkonu pokračoval Martin Kantor také v tomto kole, porazil ve čtyřech setech Pavla
Cigánka. Na výhru a postup se nadřel Miroslav Sikora, zdatně mu vzdoroval bojovně laděný
Michal Vaněk. Snažící se Lukáš Kamp dělal, co mohl, ale Roman Švec si zápas s přehledem
kontroloval. Roman Moravec se snažil, ale na Radovana Kojeckého recept nenašel. Oddílový
souboj si pohlídal Tomáš Hanzelka, snažící se Marcel Ujfaluši tahal za kratší konec. Posledním
čtvrtfinalistou je Vítězslav Lazar, kterému stačily tři sety na Marka Holušu.

Čtvrtfinálové zápasy
Zahrát si semifinále je velká výzva, kdo by nechtěl získat pár „drobáků“ a nějakou cenu!
Proto jsou čtvrtfinálové zápasy občas hóóódně hlučné. Tentokrát to bylo celkem v „klídku“.
Na dva postupy stačily tři sety. Jednička turnaje Filip Nosek nenašel recept na rychlost Martina
Sládečka
, Radovan Kojecký se blížil malé senzaci, když ve druhém setu získal devět bodů,
„bohužel“ už další bod nezískal a Roman Švec s úsměvem opět bez ztráty setu. Dnešní den
herně sedl Martinovi Kantorovi, ale další postup mu ve čtyřech setech zmařil Miroslav Sikora.
Nejvíce dramatický byl zápas Tomáše Hanzelky a Vítězslava Lazara. Každý chvilku tahal pilku.
Více dobrých zářezů měl Tomáš a v pěti setech získal zápas pro sebe.

Semifinálové zápasy
Tyto zápasy byly jasně v režii favoritů. Martin Sládeček to řezal neuvěřitelně, se svým soupeřem
se nemazlil. Rychlou a přesnou hrou Mirka Sikoru „drtil“, ve třech setech zvítězil a šel do finále.
Stejný počet setů stačil Romanovi Švecovi k postupu. Tomáš Hanzelka byl blízko k výhře ve
druhém setu, ale Roman v rytmu „kvapíku“ překvapení nedopustil a set získal, poté i třetí.

Zápas o třetí místo
Zápas kamarádů z tréninkové skupiny SC FAJNE byl velice napínavý. Na tréninku, když proti sobě
hrají, Mirek Sikora vítá Tomáše Hanzelku do „ringu“ mimo jiné slovy – „tak pojď Ty sráči“!
Tentokrát nevím, čím ho na kurtu přivítal, ale asi se dobře připravil, protože po dvou prohraných
setech tento zápas výhrami v dalších dvou úžasně zdramatizoval. Pátý set byl bitvou o každý
bod, trpělivější byl v koncovce Tomáš a poslal Mirka s radostí pro „bramboru“.

Finálový zápas
Přes to, že nebyli nejvýše nasazeni, bylo před turnajem pravděpodobné, že se tito dva „ranaři
potkají ve finále. Bez ztráty setu se jim to podařilo. Kdo jako první ztratí v tomto turnaji set?
Roman Švec a Martin Sládeček předváděli, že nejsou ve finále náhodou, razantní výměny a šoty
střídaly další. V tomto zápase se Roman zapotil určitě nejvíce, ale byl to ON, kdo v celém turnaji
neztratil ani set a po zásluze celý turnaj vyhrál. Poražený Martin nemusel smutnit, za celý
squashový rok získal nejvíce bodů a zaslouženě celou devítidílnou sérii získal pro sebe.
GRATULUJEME!!!

Záznam finálového zápasu

Finálový rozhovor

Věřím, že toto nebyl poslední ročník spolupráce moravskoslezských squashových center!

Děkujeme za podporu města OSTRAVA!!!

Devátý závěrečný turnaj devítidílné turnajové série pěti squashových klubů ze tří měst
a čtyř squashových center. Je otevřen pro hráče kategorie "C" dle žebříčku ČASQ.

Na turnaje se přihlašuje výhradně přes webové stránky ČASQ.

Hráči, kteří se zúčastní "Céčkových" ČASQ turnajů(viz. níže a letáku), budou rovněž
zařazeni do tohoto seriálu o "Přeborníka Moravskoslezského kraje hráčů kategorie C".