sportovní centrum FAJNE 30.10.2015 300 Kč 08.10.2015 05:00 - 30.10.2015 16:00 15/32

Videorozhovor s finalisty

Vláďa Jirka poprvé ve FAJNE, vyhrál...?!?

Vláďa Jirka ještě před týdnem proháněl hráče III. ligy. Patří k velmi zkušeným hráčům a obdržel Divokou kartu a současně byl nasazen jako jednička.
Na poslední chvíli se přihlásil Víťa Kazík, který se ve squashovém prostředí pohybuje se skromností sobě vlastní. Jak se za chvíli ukáže, skromnost není na místě...

Utkání základních skupin.
Ve skupině B začal vlažně nasazený Michal Šlachta a měl co dělat, aby odrazil útok Sandry Jüttnerové, která se pod taktovkou trenéra Karla Wankeho neustále zlepšuje.
Skupinu bez ztráty setu vyhrál Víťa Kazík a odsunul Michala na druhou příčku.
Milan Hamřík také nedokázal udržet své nasazení a přenechal jej Pavlovi Filipčíkovi. Milan nehrál v optimální formě a viditelně jej limitovala zdravotní omezení.
Naopak Martin Grigar a Vláďa Jirka nikomu nedarovali ani set.

Osmifinálová utkání
Hanka Šandová (Myšková) kosila jednoho soupeře za druhým a fantasticky přehrála Martina Krejchu.
Tomáš Střondala prohrál s Davidem Hýžou a zápas od zápasu ztrácel energie. Jak se nechal slyšet, několik neprospaných nocí mu moc nepomohlo..

Čtvrtfinálová utkání
Michal Šlachta nechtěl pokoušet své ocelové svaly a nervy a raději v turnaji nepokračoval.
Vydřené vítězství si připsal Martin Grigar nad Milanem Hamříkem. Milan ve třetím setu získal mnohabodový zdrcující náskok. Martin přesto dokázal utkání srovnat a nakonec v tiebreaku vyhrát.

Semifinále
Vláďa Jirka nenechával nikoho na pochybách při své cestě za vítězstvím. Přes Pavla Filipčíka dokráčel až do finále.
Těžký oříšek čekal obhájce předešlého turnajového vítězství Martina Grigara. Víťa Kazík je fyzicky nesmrtelný a dělá minimum chyb. A právě tato kombinace se ukázala nad Martinovy síly.

Finále Vláďa Jirka vs Víťa Kazík
Před finálovým utkáním se Víťa nechal slyšet, že s Vláďou se utkali již mnohokrát. Porazit ho ovšem nikdy v minulosti nedokázal.
Přesto Víťa dokázal ukořistit první set a bylo na Vláďovi, aby dokázal odpovědět.
Vláďa zabral a utkání srovnal.
Ve třetím rozhodujícím setu utekl na rozdíl několika bodu Víťa a Vláďa musel dotahovat. Na rozjetého Víťu to nestačilo a ten tak poprvé nad Vláďou zvítězil!

Hanka Šandová skončila na celkovém 5. místě!
Do celkového žebříčku posbírala 100bodů!

Díky za skvělý turnaj a za měsíc na viděnou.