sportovní centrum FAJNE 7.3.2015 300 Kč 15.02.2015 00:00 - 06.03.2015 18:00 32/32

Dvořáček povstal...

Před nadcházejícím Céčkem se do FAJNE sjelo 32 hráčů, přičemž dvě třetiny dlouhodobě sbírá body do republikové žebříčku.
Neveselý pohled byl na Martina Dvořáčka, který přicházel 3 minuty před začátkem svého utkání a vypadal, že do rána někde bojoval.
Respekt si zasloužila svou přítomností jediná žena Sandra Jüttnerová, průběžně třetí hráčka v žebříčku Ostravské squashové ligy.
Paralelně probíhající MČR ve squashi a živé vysílání umožnilo hráčům porovnávat své výkony, s výkony hráčů republikové špičky.
O zpestření se postaral T. Hanzelka, který na turnaj zapůjčil sadu testovacích raket značky EYE (čti „oko“). Několikrát to vypadalo, že rakety už nikdo nikdy nenajde ☺

Nasazení hráčů do jednotlivých skupin proběhlo na základě aktuálního žebříčku ČASQ a současně byly uděleny 3 Divoké karty. Robert Turský, Martin Dvořáček a Martin Bajgar měli možnost prokázat zda Divokou kartu získali oprávněně.

Utkání základních skupin
O první překvapení se postaral Martin Dvořáček. Úvodní utkání s Viktorem Urbanem prohrál ve třech setech. Nakonec udržel druhou pozici ve skupině a postup do horního pavouka.
Skupina D ve složení Klímek, Tesař, Štěpař a Holuša patřila k těm nejnašlapanějším.
Poslední jmenovaný na to doplatil a putoval do spodního pavouka.
Nasazená jednička ve skupině G, Peťa Šimeček dokázal porazit jen Milana Hamříka.
Oba tedy putovali do spodního pavouka.

Osmifinálová utkání
Dvě Divoké karty Dvořáček a Turský se měly utkat o postup. M. Dvořáček pln dojmů z předchozích utkání usnul, a zhruba hodinu odpočíval.
I přes opakované urgence ze strany R. Turského na adresu pořadatele, ať jej někdo probudí, nebyly tyto vyslyšeno. Jakmile Martine procitnul, vlítnul na Roberta a ukázal svou třídu.
Zajímavé utkání slibovala podívaná na druhého nasazené Aleše Kubíčka a vícemistra ČR v kategorii nad 35 let Jirky Kašpárka.
Nicméně Aleš utkání nepodcenil a Jirku k ničemu zásadnímu nepustil.

Čtvrtfinálová utkání
Díky horšímu postavení Patrika Rohuna na žebříčku ČASQ musel o další postup bojovat s favoritem turnaje Davidem Hálkem. Borci si to rozdali ve třech setech, přičemž David měl po celou dobu utkání pod kontrolou a zaslouženě zvítězil.
Marcel Ujfaluši nastoupil proti Jardovi Štěpařovi. Vzájemná bilance vzájemných zápasů za posledních 5 let hovoří jasně ve prospěch Marcela - 19:5.
Zvítězil i tentokrát.

Semifinále
David Hálek pohodlně přehrál Marcela Ujfalušiho.
Martin Dvořáček rychlou a agresivní hrou zničil ambiciózního Aleše Kubička.

Finále David Hálek vs Martin Dvořáček
První set přinesl zmatek do řad diváků. David nastoupil naprosto nekoncentrovaný a během 4 minut set ztratil, především díky celé řadě nevynucených chyb.
Ve druhém setu už pochopil, že s Martinem musí bojovat, začal být aktivnější a stupňoval svůj tlak. Srovnal utkání na 1:1.
V rozhodujícím setu (borci hráli na dva vítězné sety) David drtil Martina až do stavu 7:2.
David si byl pravděpodobně už jistý svou výhrou a viditelně polevil.
Martin zaváhání využil, skóre dotáhl a dokázal zvítězit!
Dokonal tak dokonale turnajový obrat.
Gratulace! V utkání o třetí místo byl úspěšnější Marcel Ujfaluši.
Cenu útěchy za vítězství ve spodním pavouku si odnesl Marek Holuša.

Speciální poděkování patří Peťovi Šimečkovi.
A přiznejte se kdo snědl kuře Tomáši Střondalovi ☺

Squashi zdar!

Příští turnaj kategorie D, který bude započítáván do republikového žebříčku, se uskuteční 4.4. 2015