sportovní centrum FAJNE 4.4.2015 300 Kč 07.03.2015 09:00 - 03.04.2015 18:00 32/32

A vítězem se stává…

Následující turnaj se uskuteční 16. 5. 2015.
Přihlásit se zde

Foto z turnaje zde

Video z losování zde

Na turnaji zvítězil samozřejmě ten, kdo vyhrál finálový zápas :) Ale cesta je ještě dlouhá…

Utkání základního pavouka.

Kapacita turnaje byla naplněna několik dní dopředu. Los turnaje byl znám již od pátku a tak se všichni mohli seznámit se základním pavoukem a svým soupeřem v dostatečném předstihu. Svou přítomností zpříjemnily turnaj dvě odvážné ženy, a to Sandra Jüttnerová a Jana Kovaříková. Protože se jednalo o turnaj kategorie D, získají hráči dnešního turnaje body do žebříčku ČASQ.

Na každého hráče tento den připadlo 5 zápasů hraných na 3 vítězné sety. Což už je doopravdy pořádná porce.
První kolo rozdělilo hráče do spodního a horního pavouka. Většina nasazených hráčů a favoritů potvrdila oprávněnost svého postavení.

Do horního pavouka se probojovali – Červek, Dziak, Kazík, Dvořáček, Wrona, Nesrsta, Jančar, Šimeček, Němec, Špánik, Juráň, Hamřík, Holuša, Brynda, Přeček a Moravec.
Ve spodním pavoukovi se tímto octli – Pelech Michal, Kantor, Apl, Rechtoris, Ludvík, Urban, Pelech Miroslav, Klimek, Střondala, Jüttnerová, Andiel, Kožušník, Hýža, Balus, Hasmanda, Kovaříková.

Osmifinálová utkání – spodní pavouk
Z těchto utkání se posunuli o krůček dál za svým cílem získat aspoň vítězství spodního pavouka a celkové 17. místo - Kantor, Apl, Urban, Klimek, Jüttnerová, Kožušník, Balus, Kovaříková. Z těchto zápasů se zrodily hned dva pětisetové – Jüttnerová x Střondala, kde se radovala nakonec Sandra Jüttnerová a Pelech Miroslav x Klimek, kde zvítězil Klimek.

Čtvrtfinálová utkání – spodní pavouk
Kantor si poradil s Aplem, Urban s Klimkem, Kožušník s Jüttnerovou a Balus s Kovaříkovou.

Semifinále – spodní pavouk
Přetahovaná v zápase Kantor x Urban skončila vítězstvím ve čtvrtém setu poměrem 16:14 pro Urbana. V druhém zápase, taktéž rozhodoval čtvrtý set. Tentokrát se z vítězství radoval Kožušník.

Finále Kožušník vs Urban - spodní pavouk
První dva sety byly jednoznačným úlovkem pro Davida Kožušníka 11:3, 11:4. Viktor Urban se však nechtěl vzdát, sebral zbývající síly a pokoušel se o obrat. Nakonec podlehl i v tomto setu 10:12.

Vítězem spodního pavouka se stal David Kožušník.

Osmifinálová utkání – horní pavouk
V těchto utkáních si svůj postup zaslouženě vybojovali – Červek, Dvořáček, Wrona, Šimeček, Juráň, Holuša, Moravec, a také Martin Němec, který svedl pětisetovou bitvu s Adamem Špánikem.

Čtvrtfinálová utkání – horní pavouk
Dvořáček, který byl od rána výborně připraven a koncentrován přehrál Červka, především agresivní a rychlou hrou. Šimeček se snažil vzdorova Wronovi, kterému nakonec podlehl a podobný obraz hry byl k vidění u Němce s Juráněm, kdy se nakonec radoval Juráň. Nejtužší zápas se odehrál mezi Holušou a Moravcem. MMarek už Romana jednou dokázal porazit. Roman Moravec měl tedy co vracet a rozhodně měl důvod ukázat, kdo je lepším squashistou. V průběhu utkání R. Moravcovi povolila záda a s omezenými pohybovými možnosti se všech sil vzdoroval odhodlanému Holušovi, který cítil příležitost. Rozseknutí, kdo půjde dál přišlo až v pátém setu, který po 40 minutách těstně vyhrál Holuša.
Po skončení utkání měli přítomní hráči možnost ojedinělou podívanou...Marek Holuša prováděl protahovací cvičení !! :)

Semifinále – horní pavouk
Martin Dvořáček zdolal jinak nezdolného Tomáše Wronu v pouhých třech setech. David Juráň šetřil síly na finále a pro jistotu vyprovodil svého soupeře Marka Holušu taktéž 3:0.

Finále David Juráň vs Martin Dvořáček - Horní pavouk
No a jsme konečně u finálového zápasu.

Oba borci vlétli na kurt a vypadali jako by hráli teprve první zápas. Pěkná technická hra se musela líbit každéme. Nevypustili jediný míček. První dva sety vyhrál Martin 11:8, 11:7. Již jen set zbýval k vítězství. David se však nevzdával, sesbíral veškeré síly a snížil stav na 1:2. Další průběh hry byl opět velice vyrovnaný. Za stavu 9:9 se pořádně nadechl k závěrečnému výkonu Martin a dílo dvěma míči dokonal – 11:9.

Tímto výkonem se stal vítězem turnaje již podruhé v řadě. Gratulujeme!
Děkujeme za asistenci dvěma rozhodčím při finálovém utkání Marku Holušovi a Tomáši Wronovi.

Turnaj osobně navštívila nová posila trenérského týmu SC FAJNE, trenérská legenda Karel Wanke, který se rozhlížel po případných talentech.
Karel vychoval několik eltitních hráčů, současných reprezentantů, jako Dana Mekbiba, Aničku Klimundou nebo Kubu Solnického.
Nejdéle se zdržel za kurtem kde hrál Marek Červek ?!? :)
Karel se vyjádřil k ambicím hráčů o které se aktuálně stará. Kláru Mihulová a Veronika Badalová mají za cíl proniknout do elitní republikové desítky, Tomáš Hanzelka by rád atakoval hranici republikové dvacítky.

Skvělého výsledku dosáhl profesionální badmintonista David Kožušník. Vyhrál celý spodní pavouk a zaslouženě si odnesl cenu útěchy.