sportovní centrum FAJNE 7.11.2015 300 Kč 21.09.2015 00:00 - 06.11.2015 18:30 55/64
6417f44ab26341e2bfec6c27c072040ba0fe43c5_medium
D-Tour SC FAJNE - 2. kolo - NALOSOVÁNO!
!!PŘIJEDE "GRUPA MOCNEGO UDEŘEŇA!!
7. listopadu 2015
Seriál Déčkových turnajů!
Hráči získají body do oficiálního žebříčku ČASQ!!

Utkání základních skupin
Do turnaje se přihlásilo na Ostravu nevídaných 55 hráčů. 16 základních skupin a následné pavouky o konečné pořadí slibovaly extrémní porci squashe. Systém byl přísný – jen vítězové skupin šli do hlavního pavouka o 1. – 16. místo. Naplno se tedy muselo hrát již od prvního míčku.

Nasazení hráči si ve skupinách počínali, až na výjimky, velmi dobře. S ideálním rozpoložením se na turnaji nepotkal střelec Martin Dvořáček, čehož využil bez váhání Jirka Kašpárek. Martin Vaněk a krasobruslař Střondala se kapánek nudili ve dvoučlenné skupině. Výbornou letní přípravu zužitkoval ve skupině Lukáš Kamp, který přehrál domácího Marcela Ujfalušiho. V dalším prestižním souboji o vítězství ve skupině si poradil David Juráň s bývalým předním hráčem OSL Jardou Štěpařem. Mého lehkovážného výkonu ve skupině využil stále se lepšící Jirka Bartusek. Nicméně výsledek tohoto utkání na pořadí hráčů ve skupině neměl nakonec podstatný vliv.

Největší čeští favoriti turnaje Kopecký, Babišta a Hanzelka s postupem neměli těžkosti. Kvalitu potvrdila polská družina. Hned 6 členů výpravy z Bielsko-Biale vyhrálo svou skupinu a proniklo do osmifinále turnaje.

Pavouk o 17. – 32. místo
Vítězství ve spodním pavouku si zajistil Marcel Ujfaluši, který v malém finále porazil Verču Badalovou. Marcel i Verča předváděli po celý den velmi dobré výkony a připsali si cenné skalpy.

Osmifinálová utkání
První kolo „vyřazovacích“ bojů si pohlídali všichni papírově nejsilnější hráči a udržovali své naděje na celkové vítězství. Kopecký nechal Mirka Sikoru, aby si hezky zaběhal. Tom Hanzelka podle očekávání porazil Lumíra Klímka. Martin Vaněk udolal v napínavé koncovce rozhodujícího setu Poláka Salitru. Babišta porazil silného Szewczyka, Kamp Plonku, já Kašpárka a nejsilnější z Poláků Staszkiewicz Juráně. Do čtvrtfinále se jako osmý dostal také 15letý talent Max Wielgus.

Čtvrtfinálová utkání
Kopecký mě přemohl (až upekl) v pohledném zápase - 11:9 v rozhodujícím setu. Jeho soupeřem pro semifinále se stal Tom Hanzelka. Mladý Wielgus ho však stál veliké množství sil. Babišta jistě přemohl Vaňka. V posledním čtvrtfinálovém klání trápil Lukáš Kamp Staszkiewicze. S hlavním pavoukem se však musel Lukáš rozloučit.

Semifinále
V semifinále mělo jít do tuhého. Obrovské bitvy se však příliš nekonaly. Tomáš Hanzelka v průběhu vyrovnané první sady vzdal kvůli křečím do nohy zápas s českou třináctkou Kopeckým. Polák Staskiewicz jako první ze soupeřů kladl významnější odpor Vojtovi Babištovi, set mu však vzít nedokázal a rozloučil se s turnajem krásným třetím místem. Do finále se tak v mezinárodním turnaji probojovali dva čeští hráči.

Finále Vojtěch Babišta vs. Petr Kopecký
Vojta se od začátku turnaje obával jediného soupeře - Petra Kopeckého - a to i přesto, že jej v minulosti několikrát porazil. Vojta se docela nadřel v semifinále, naopak Kopecký procházel turnajem hladce. A hlavně potřeboval vyhrát nejvyšší price money, aby se mu cesta z Prostějova vyplatila.
Vojta v prvním setu nastoupil ve velkém stylu. Postupně uvadal, až měl nakonec co dělat, aby set uhájil. Stačilo několik povedených míčů od soupeře a sebevědomí bylo pryč. V podobném duchu se odvíjel i set druhý.
Naopak Petr zdánlivě v klidu trpělivě obstřeloval zadní rohy kurtu a občas mu to tam i spadlo.
V tomto tempu stáhl výsledek utkání na 1:2
Klíčovým se stal třetí set, kdy Kopecký rychle prohrával 9:3. Zdálo se, že je rozhodnuto. Vojta polevil a zkoušel střílet z každé pozice a čekal, kdy to spadne. A nespadlo. Petr uhrál sedm míčů v řadě a měl setbol na raketě. V tomto klíčovém momentu rozhodčí udělil stroke a šlo se do tiebraeku.
Vojta opět přepnul do killer-módu a vydřel vítězství.
Gratulace!

Protože existují čtenáři, kteří dočetli článek až do tohoto místa, dejme jim odměnu.
2. kolo D-TOUR bylo malou odvetou k česko-polskému klání, které se odehrálo na skleněném kurtu v Polsku Na Chrobrym.

Video z této velkolepé akce

Následující turnaj série se uskuteční 30. ledna 2016.